Odpowiednia odnowa Twojej skóry

Oczyszczanie skóry można zaliczyć do niewymownie istotnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie ten proces jest odpowiedzialny za wiele pomocnych funkcji. W codziennej pielęgnacji korzystniej stosować łagodne sposoby oczyszczania. Jednakowoż przed bardziej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra potrzebuje zdecydowanie bardziej konkretnych i efektywnych zabiegów. W tym artykule omówimy taki właśnie perfekcyjny zabieg.

kobieta

Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie dość, że idealnie oczyszcza skórę, to jednocześnie pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co oznacza, iż zwielokrotnia się chłonność skóry na substancje aktywne, co znaczy też pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednakowoż metodę oczyszczania dobieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia czy celu dokonywania zabiegu. Trzeba pamiętać, iż całościowy zabieg oczyszczania to w praktyce kilka etapów, przy czym do każdego musimy dobrać konkretny preparat. Podczas zabiegu likwidowane są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot, łój), pozostałe zanieczyszczenia pod postacią brudu czy pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka a także resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeśli chciałabyś wiedzieć trochę więcej, tu zapoznasz się bliżej z tematem.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi i emulsje na bazie wody. Normalna letnia woda będzie wystarczająca do zlikwidowania cząsteczek hydrofilowych, takich, jakie są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot – dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo – lub tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednocześnie cięższe są do zlikwidowania substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Możemy je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody lub adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli chcemy oczyścić skórę bardziej głęboko powinniśmy się przygotować na bardziej stanowcze metody. Tego typu sposoby usuwają jednakowoż powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę takich zabiegów określamy peelingiem. Możemy wyróżnić następujące zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk taki ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, które podczas masażu usuwają powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (to enzymy trawienne pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (jego działanie opiera się na wykorzystaniu substancji o konkretnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, przykładowo, laser Palomar i krioterapia).

Ten odnośnik do serwisu salon kosmetyczny rzęsy prowadzi do niezwykle atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące informacje na omawiany temat.

Nieważne, który rodzaj peelingu wybierzesz możesz być przekonana, że poczujesz nową jakość, a Twoja skóra odczuje nieporównywalną z niczym zmianę.