Bita śmietana do tortu – jak warto ją wykorzystać i z jakiego powodu dobrze jest zdecydować się na jej dodanie?

Upieczenie tortu to rzeczywiście ogromne wyzwanie. Rzecz jasna, dużo zależy od tego, z którego przepisu się korzysta, ponieważ stopnie trudności są różnorodne, niemniej jednak, smaczne ciasto to zawsze trudne zadanie.

dowiedz się więcej
Jednym z najważniejszych elementów tortu jest z reguły bita śmietana. To szczególnie smaczne uzupełnienie tortu, jakie może jeszcze pełnić funkcje dekoracyjne. Przy pomocy bitej śmietany można bowiem udekorować powierzchnię ciasta. Wystarczy wykonać „kleksy” śmietany na jego obrzeżach, żeby zyskał on całkowicie inny wygląd. Bita śmietana do tortu jest dość sztywna, tym samym ma się gwarancję, że dekoracja od razu się nie rozpadnie, naturalnie jeżeli będzie trzymana w lodówce.

Bita śmietana może posłużyć także jako krem do przekładania następnych warstw tortu – sprawdź sposób. W tym przypadku jednak należy zachować umiar, szczególnie jeśli śmietana jest rzeczywiście dosyć słodka, jako że przesłodzony tort na pewno nie będzie wystarczająco smaczny.

Bitą śmietanę można zakupić gotową w sklepie. Najczęściej jest ona oferowana w niewielkiej butelce z pomocnym dozownikiem, co upraszcza korzystanie z produktu.

Sprawdź inne podobne bardzo użyteczne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie balsam do ciała.

Jest to rzeczywiście popularne rozwiązanie, gdyż śmietana jest gotowa do natychmiastowego użytku. Ewentualnie, gdy ma się więcej czasu, bitą śmietanę można z powodzeniem przygotować własnoręcznie. W tym celu najlepiej jest użyć prawdziwej, wiejskiej śmietany, jaka zapewni masie doskonały smak. Taka śmietana jest aktualnie bez trudu dostępna w sklepach, dlatego z pewnością odnajdzie się stosowny produkt.

Jeżeli zainteresował Cię taki artykuł, poznaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam cichoń, odnajdziesz tutaj analogiczne informacje.

tort

Autor: Michael Kopp
Źródło: http://www.flickr.com

Śmietanka powinna być ubijana do momentu, aż uzyska się puszystą masę. Poza tym, należy ją osłodzić. Ilość cukru jest zależna przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań smakowych, jednak przyjmuje się, że 200 mililitrów śmietanki powinno zostać posłodzone 1 łyżką cukru pudru. Cukier puder jest najlepszy, jako że znacznie lepiej łączy się z masą i staje się dzięki temu w zasadzie niewyczuwalny. W zależności od tego, jaki tort planuje się wykonać, bitą śmietaną można wzbogacić o inne smaki. Doskonale sprawdza się przykładowo alkohol, w szczególności kiedy bita śmietana ma zostać zastosowana do przełożenia kolejnych warstw tortu. Na dodatek, dodać można także sproszkowaną czekoladę, jaka znakomicie komponuje się z tortami wiśniowymi.