Moda to trudny świat dla kogoś, kto nie jest obeznany z jej zasadniczymi kwestiami. Rzecz jasna da się starać obserwować ludzi na chodnikach i z drobnym opóźnieniem próbować się do nich dostosować, ale gdy komuś zależy na godnym i trendy prezencji i pragnie, żeby to pozostali ściągali od niego, a nie odwrotnie, trzeba uzbroić się odrobinę wiedzy i prześledzić blogi, portale i wypowiedzi projektantów mody – to oni, do spółki z nieuświadomioną reakcją odbiorców na ich pomysły, kreują modę, modę przez duże M.

Monnari współpracuje z blogerkami

Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Tyczy się to dowolnego okresu, każdego stroju, również takiego, można by rzec prostego stroju, jak strój kąpielowy 2014 rok może przynieść pod tym względem parę niespodzianek, więc, jeśli tylko jesteś w stanie pozwolić sobie na nowy strój i chcesz spodobać się facetom wokół albo od nowa zachwycić tego swojego, wykonaj przynajmniej podstawowe rozeznanie. Jest naprawdę wiele miejsc w Internecie, jakie oferują tysiące wskazówek, w co się ubrać tej wiosny i lata.

Oczywiście nie wszystkie blogi i projektanci mody mogą być zgodni w swoich opiniach, ale po pierwsze: co najmniej częściowo zwykle się zgadzają, po drugie – jest to elementem mody, ta właśnie reakcja odbiorców na niektóre deklaracje ludzi, którzy narzucają niektóre wytyczne. Na wybranym portalu odszukasz wskazówkę, że w tym sezonie będzie modny taki krój, na drugim że inny, i to właśnie ilość odwiedzin i siła plotkarstwa i całej reszty mediów dowiedzie słuszności jednemu bądź drugiemu. Im mniej zostało do sezonu, tym bliższe prawdy będą wskazówki na wytypowanych przez odwiedzających portalach.

Porządki w szafie

Autor: LizMarie_AK
Źródło: http://www.flickr.com

Tak czy inaczej to przed sezonem powinno się wykonać odpowiedni zwiad – zapewni to błysk zawiści w oczach bliskich, a także obcych dziewczyn, które tak czy inaczej będą cię taksować wzrokiem. Taka już natura kobiet. Jeśli zawczasu zakupisz sobie strój plażowy taki sam, jak ten, który najlepszy blog modowy ogłosił najmodniejszym, sukces należy do ciebie, to pierwsza sprawa. Druga jest taka, że każde ubranie nabyte przed pojawieniem się nań trendu jest trochę tańsze – im mniej popularny dany fason, im mniej chętnie zakupowany przez setki pań, tym mniej wydasz pieniędzy. Tyczy się to też strojów plażowych, jakie, mimo niezbyt wielkiego zapotrzebowania na materiał, mogą kosztować całkiem dużo. Cóż, w dziedzinie ubrań, szachach i licznych innych kwestiach jest tak samo: jeśli chcesz prowadzić, musisz iść o krok przed resztą.