Kiedy robi się pogodnie, wychodzimy wesoło z pracy, nie chowamy się w czterech kątach, tylko zapraszamy znajomych, szukamy doskonałego miejsca na łonie natury po czym rozpalamy grille! Bo czy jest coś przyjemniejszego niż wspólne grillowanie przyprawionego na ostro karczku, szynki w ziołach prowansalskich, warzywnych szaszłyków, faszerowanych papryk jak też cukinii oraz mnóstwa innych frykasów, które zjadamy z satysfakcją pod lazurowym niebem?

Grillowana karkówka

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Unoszący się w powietrzu aromat grillowanych dań odpręża i kusi podniebienia. Żądni potraw z grilla nie odmówimy soczystej karkóweczki, rozpływających się w ustach skrzydełek z kurczaka lub grillowanych jarzyn. Nietuzinkowość i łatwość przygotowania to coś, co w grillu lubimy najbardziej Aczkolwiek, kiełbasa z grilla, karkówka i kaszanka są podstawą polskiego grillowania, coraz to częściej sięgamy po grillowane rybki, jarzyny jak też owoce. Eksperymentowanie w grillowaniu jak wysoce wskazane.

Co zatem wrzucić na ruszt? Czym zaskoczyć krewnych w czasie biesiadowania na świeżym powietrzu? Jak przełamać rutynę? Zobacz przepisy na tradycyjne jak też niebanalne potrawy z grilla. Wybierz swego faworyta spośród mięs na grilla.

Jeśli prezentowane na tej stronie omówienie bardzo Cię zaciekawiło, to zalecam te informacje (www.apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza) – ono jest tak samo emocjonujące, jak materiał, który właśnie czytasz.

W tej roli z pewnością sprawdzą się wyroby wędliniarskie , karkóweczka, boczek, kiełbasa, kaszanka oraz żeberka oraz szynka. Firmy mięsne oferują już przyrządzane oraz przyprawione mięsa oraz szaszłyki na grilla. Interesującym urozmaiceniem są też warzywa: papryka, cukinia, ziemniaki, cebulka, szparagi. A na deser wybierz owoce grillowane: gruszki, ananasy, banany –

szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Dla szukających pomysłu na grilla w odsłonie light idealnym rozwiązaniem będą grillowane ryby: dorsz, pstrąg czy delikatne szaszłyczki. Pożądającym odmiany przypadnie do gustu pomysł na obłędnie wyśmienity grillowany camembert. Pochłonięci przyjemnym grillowaniem nie zaniedbujmy dodatków. Barwne sałatki, pikantne jak też łagodne sosy, sosy do mięs – na grillu przymusowe! W takim wydaniu każdy grill stanie się prawdziwą fetą. Do tego grono dobrych przyjaciół, piękna słoneczna pogoda, cudowne otoczenie i – zabawa gwarantowana. O ile jesteśmy właścicielami elektrycznego grilla, nawet zimą można delektować się grillowanymi smakołykami.

Źródło: