Co takiego znajduje biżuteria srebrna, że jest tak bardzo pożądana?

Srebro jest metalem dystyngowanym, stosunkowo tanim, a przy tym banalnym w obróbce. Przez kilka tysięcy lat wyrabiano z niego naczynia stołowe, puchary, tace, misy i talerze, sprzączki do pasów, klamry do ciuchów, a także dekoracje dla panów i pań. Srebro służyło jako środek płatniczy, wybijano z niego też monety. Do teraz jest stosowane jako lokata kapitału. W dzisiejszych czasach jest stosowane w wielu dziedzinach przemysłu, a w jubilerstwie prowadziwyższość.

wejdź na stronę po więcej informacji

Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrna jest unikalna chociażby ze względu na właściwości samego srebra – ma ono bowiem działanie bakteriobójcze – sprawdź więcej na polecanej stronie. W następstwie tego na przykład srebrne kolczyki nie będą tak podrażniać uszu, jak sztuczne. W następnej kolejności srebrna biżuteria w zestawieniu ze sztuczną, o wiele lepiej znosi upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko nieraz dobrze wyczyścić kiedy zaczernieje. Najskuteczniejszą, a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą czyszczenia tej biżuterii jest zdezynfekowanie jej wykorzystując procedurę elektrolizy, inaczej na dno plastikowego ewentualnie szklanego naczynia kładziemy folię aluminiową, następnie nalewamy kilka litrów wrzącej wody „doprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. Później do naczynia z wodą stawiamy biżuterię. W zależności od szczebla pobrudzenia, na efekty trzeba czekać od kilku minut do kilku godzin. Srebrna biżuteria (pełna treść) jest światowa, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę biżuteria sklep internetowy, by odszukać wszystkie dodatki jakie staramy się kupić. Oferta tych sklepów jest ogromna, zawartość nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale, gdy szukasz wyłącznie srebrnych dodatków wówczas do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w faktyczność jubilerskich nowości. Biżuteria srebrna to głęboka kopalnia przeróżnych stylów. Różne rodzaje srebra (na przykład: srebro – www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Kolczyki-srebrne_Z-cyrkonia-498.html – matowe, srebro rodowane) posiadają odmienne własności oraz wzornictwo. Dlatego też, dobrze jest eksperymentować wielorakimi srebrnymi modułami biżuterii, aby znaleźć swój własny niezwykły styl.