Co to jest smartBOX, jakie oferuje funkcje i do czego w ogóle może służyć?

W obecnych czasach posiadamy okazję korzystania z wielu urządzeń, których nazwy rozpoczynają się od wyrazu „smart”. To brytyjskie słowo oznacza „sprytny”, natomiast w wypadku różnych sprzętów, określenie to oznacza, że taki sprzęt jest wielofunkcyjny.
Przykładowo tzw. smartBOX, czyli tłumacząc ten wyraz dosłownie „mądre pudełko”, to narzędzie, jakie służy do zdalnego pobierania danych z różnego typu urządzeń pomiarowych.

Obróbka skrawaniem (cnc)

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com

Należą do nich między innymi liczniki prądu czy wody i przykładowo urządzenia do analizy parametrów sieci. Odczyt pobranych informacji ma miejsce przy pomocy trzech różnych tzw. interfejsów komunikacyjnych.

Aby znaleźć nadzwyczajne zagadnienia w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj i przejdź dalej (https://www.mojekonferencje.pl/hotel-czterogwiazdkowy) – zapewne nie będziesz żałować.

Mogłyby one być skonfigurowane w dowolnej postaci. Warto też wspomnieć, że tego typu urządzenie jak smartBOX posiada aż 16 wejść impulsowych w formie dwóch gniazd posiadających po osiem wejść. Są one wykorzystywane do pobierania odczytów z urządzeń pomiarowych.

box social tracking dashboard

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także wspomnieć, że tego typu urządzenie jak smartBOX ma ponadto swoje odmienne zastosowania. Może zatem spełniać funkcję konwertera protokołów (umożliwia to bezpośredni dostęp do przyrządu pomiarowego). Urządzenie to mogłoby także umożliwiać rezultaty pomiarów przy pomocy protokołu Modus TCP.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są tam dużo bardzo pożytecznych danych.

Wartym dodania jest fakt, że opisywane narzędzie mogłoby być wyposażone w modem, co pozwala gromadzić informacje z urządzeń znajdujących się w znacznym oddaleniu albo w trudnym w dostępie obszarze.

Można więc stwierdzić, że wymienione narzędzie niezwykle ułatwia odbieranie danych, a tym samym przyspiesza funkcjonowanie wybranych spółek informatycznych.