Co to takiego bielizna termoaktywna oraz w jakich rzeczach pomaga? Dlaczego i w jakich sytuacjach dobrze jest ją stosować?

Uprawiając sport, to znaczy jeżdżąc na rowerze, biegając albo też chodząc po górach najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, jak wielkie znaczenie może posiadać dobra bielizna termoaktywna. Jak używamy w czasie uprawiania swojej ulubionej aktywności bielizny z bawełny, to z pewnością spotkaliśmy się już z średnio przyjemnym uczuciem wilgotności oraz powolnego wysychania. To powoduje, iż stajemy się narażeni na zimno, gdy odpoczywamy, bo mokra odzież przylega do naszego ciała. Takie właśnie okropne uczucie wilgotnych pleców bardzo często towarzyszy każdemu, kto uwielbia spacerować po górach, jeździć na rowerze albo na przykład się wspinać.

odzież sportowa

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko można wówczas zatracić siły i chęć, a co gorsza można się nawet przez to rozchorować. Tak więc, żeby to zmienić warto zastanowić się nad konkretną zmianą, a tą przyniesie bielizna termoaktywna (sprawdź jej ceny).

Zainteresował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź tani hostel we włocławku teraz, w tym miejscu znajdziesz coś, co najprawdopodobniej też będzie równie ciekawe.

Bielizna termoaktywna, nazywana inaczej jako odzież oddychająca czy bielizna termiczna to taki rodzaj odzieży, jaka jest wykonana z tkanin syntetycznych, których najważniejszym zadaniem jest jak najszybsze odprowadzenie na zewnątrz nadmiaru potu wydzielonego w czasie wysiłku. Dzięki temu posiada ona zastosowanie i uznanie w oczach fanów sportów outdoorowych.

Specjalnie stworzone rodzaje materiałów na bazie poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, posiadają wyjątkową zdolność odprowadzania pary wodnej z wnętrza na zewnątrz odzieży, tam zaś jest ona w stanie swobodnie oraz odpowiednio szybko odparować. Takim więc sposobem koszulka koszulka lonsdale termoaktywna powoduje, iż podczas wysiłku nasza skóra pozostaje sucha. Oczywiście, że cuda nie za często się zdarzają, dlatego też przy rzeczywiście sporym wysiłku takie stroje niestety będą wilgotne.

Całe szczęście taka bielizna bardzo szybko schnie, a to dzięki specjalnym właściwościom tego typu tkanin, z których są robione. To w związku z tym powoduje, że nawet po niesamowicie wyczerpującym chodzie, jak chcemy pobić własny rekord czasowy na szlaku albo kiedy biegniemy po życiowy wynik na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się swobodnie oraz w miarę sucho. Bieliznę taką należy kupować tylko w specjalistycznych sklepach, jak 4f, gdyż w takim momencie możemy być pewni, iż faktycznie będzie ona na najwyższym poziomie i nigdy nas nie zawiedzie.