Gdy w butikach ruszają międzysezonowe wyprzedaże, wtedy damy, mówiąc przenośnie, wyruszają na polowanie, czyli wspólnie z psiapsiółkami lub w pojedynkę jadą do sklepów, aby po promocyjnych cenach kupić nowe ciuszki czy buty. Najważniejszy jest w tym przypadku sam fakt kupowania najmodniejszych w bieżącym sezonie rzeczy, a potem możliwość pochwalenia się w pracy czarną bluzeczką i świetnie dobranymi dodatkami.

Podczas kiedy jedna trzydziestolatka planuje kupić buty na koturnie rozmiar 36, to inna przedstawicielka płci pięknej szuka pięknej torebeczki do sukni wieczorowej – przecież każda modnie ubrana pani świetnie wie, że choćby jeden dodatek jest w stanie zmienić jej wizerunek. Botki na wysokim obcasie zapewne będą chciały zakładać nastolatki o niewielkim wzroście, a modna aktówka odwróci uwagę imprezowiczów od kreacji kupionej w ubiegłym sezonie – poznaj funkcjonalne wózki na zakupy. Tak czy inaczej, w czasie posezonowych wyprzedaży nierzadko wózek na zakupy jest zapakowany po brzegi, nawet jeżeli te zakupy zostały zrobione w hipermarkecie.

zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Pomimo tego że trzydziestolatki koncentrują się nade wszystko na swojej garderobie, to rzecz jasna nie zapominają również o małżonkach i swoich młodszych braciach. Nawet jeżeli pani domu nie potrafi wybrać odpowiedniego rozmiaru koszuli, to może wrzucić do wózka skarpety męskie disney, czyli te z wizerunkami postaci z kreskówek, i na pewno będą one przeznaczone tylko i wyłącznie dla odważnych mężczyzn, a szczególnie tych, który podchodzą do otaczającego świata z dystansem – sprawdź, co jest modne. Wspomniane skarpety mogą również okazać się trafionym pomysłem na podarunek dla najdroższego mężczyzny z okazji Walentynek bądź na gwiazdkę. A dla wytrwałego rowerzysty na wyprzedażach można kupić części sportowej i równocześnie firmowej garderoby – spodenki Adidasa bądź z logo Reeboka mogą być tańsze o trzydzieści złotych od model kupionych poza promocją.

Damy na wyprzedażach poszukują nie tylko tych markowych, czyli na pewno eleganckich ubrań, lecz także zawsze modnych kreacji. Na przykład mała czarna, czyli suknia wylansowana przez sławną na całym globie Coco Chanel, nadal nie znika ze sklepów. W istocie wyprzedaże możemy nawet z powodzeniem porównać do zakupów w szmateksach: w obu miejscach można po obniżonych cenach kupić wyjątkowe kreacje i dodatki.