Czy stereotypy odnośnie płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co wydaje się być rzeczą popularną wśród kobiet? Dlaczego odmienność jest ciekawa?

Każdy wariuje na punkcie innych rzeczy. Nie jest to dziwne, ponieważ wiele zależy od tego jacy jesteśmy, lecz też jak lubimy spędzać wolne chwile

Tak naprawdę nie powinniśmy wstydzić swoich małych dziwactw, gdyż to część nas. Na pewno wszyscy mamy skłonność do mówienia o stereotypach, które są w nas silnie zakorzenione. Czy z kolei jest to coś, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Kobiety najczęściej posądza się o to, że szaleją za butami. Faktycznie, niektóre panie nie mogą opamiętać się przed kupnem nowej pary czółenek, pomimo tego że w szafie posiadają damskie czółenka (damskie czółenka) w ilości sztuk ogromnej. Natomiast robienie zakupów to nie jest coś, za czym przepada każda kobieta. Z tego względu nie ma sensu powielać takich stereotypów. Niektóre panie kupują wtedy, gdy mają taka potrzebę. Jeżeli potrzebne im nowsze letnie buty, to kupują po prostu sandały damskie, a nie do tego 10 innych rodzajów obuwia(zobacz pełną ofertę na tej stronie).

Panów z kolei często posądza się o śledzenie każdego meczu piłki nożnej, albo granie na komputerze. Faktycznie, może i pośród mężczyzn jest większą ilość fanów piłki niż pośród kobiet, jednak można nie trafić najlepiej, jeżeli kupimy koledze bilety na mecz z okazji urodzin. Stereotypy pewnie i w jakiś sposób potrafią poukładać postrzeganie świata, natomiast mogą być dość krzywdzące oraz wprowadzające w błąd.
Na szczęście wszyscy różnimy się od siebie nawzajem. Mamy inny rodzaj zainteresować i mamy inny sposób na spędzanie czasu. Inaczej byłoby to strasznie nudne widzieć i mieć świadomość, że każdy robi wszystko w sposób identyczny.