Czy warto pomyśleć nad przyjęciem innej pracy?

Zmiana pracy to trudna decyzja. Szczególnie dla osób, które w dzisiejszym miejscu pracy pracują już parę bądź kilkanaście lat. Niewątpliwie bardziej mobilne są osoby, jakie dopiero rozpoczynają swą drogę zawodową albo zatrudnieni są dopiero kilka lat.

Osoby bardziej doświadczone mają zwykle masę zobowiązań, bliskich na utrzymaniu i większy lęk związany z utratą stałego dochodu. Nie trzeba się jednakże zanadto obawiać zmiany pracy, ale właściwie się do tego przygotować. W jaki sposób?

Przede wszystkim trzeba popracować nad swą atrakcyjnością dla potencjalnych pracodawców. Jeżeli nasze kompetencje i kwalifikacje nie są nader szerokie, winniśmy pomyśleć o rozpoczęciu studiów, przejściu atrakcyjnego kursu czy odbyciu kilku szkoleń.

Winniśmy wybierać takie kierunki kształcenia, które będą uzupełniać nasze obecne kwalifikacje. Działanie takiego rodzaju pozwoli nam zaproponować nowemu pracodawcy bogatą wiedzę z konkretnej dziedziny. Jeśli obawiamy się o trwałość naszego zatrudnienia oraz przyszłość wybranej profesji, możemy pomyśleć o zmianie kwalifikacji. W ten sposób będziemy się czuli o wiele bezpieczniej.

pracownicy na szkoleniu

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakich jeszcze powodów zmiana (zobacz zmiana nazwiska) pracy może być właściwym pomysłem? Między innymi z uwagi na szansę wywalczenia o wiele bardziej atrakcyjnej pensji. Często negocjowanie z obecnym szefem nie skutkuje lepszym wynagrodzeniem albo awansem. Może powinniśmy zatem poszukać innego pracodawcy, który będzie mógł zaoferować nam o wiele lepsze warunki zatrudnienia, tzw. work life balance oraz pakiet dodatkowych benefitów.

Na nieszczęście w Polsce w głoszeniach nie podaje się widełek płacowych, zatem o jakichkolwiek detalach dowiemy się dopiero w chwili, gdy przejdziemy pełny proces rekrutacyjny. Nowie miejsce pracy to również nowe możliwości, szansa na rozwój i poznanie nowych ludzi. Możliwe też, iż nasz nowy pracodawca będzie bardziej nakierowany na rozwój pracownika (Rozglądasz się za dobrą pracą? Rzuć okiem na oferty: praca biurowa wrocław work service) i będzie oferował przeróżnego rodzaju kursy oraz szkolenia, które jeszcze bardziej powiększą posiadane obecne kwalifikacje.