Czym okryć głowę małego dziecka?

Czapeczka, kapelusik lub chustka – to okrycia główki, które zazwyczaj nabywamy dla oseska. Lecz czy na pewno wiemy, kiedy jakie nakrycie głowy wkładać? Oraz na co kierować uwagę w trakcie sprawunków, ażeby dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Przeczytaj, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy możemy jej oseskowi nie zakładać.

Kiedy skonfrontujesz Rozmiary głowy bobasa z rozmiarem całego jego ciałka, pewnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie duża.

A jest tak dlatego, że to właśnie głową dzidziuś toruje sobie drogę na świat.

Jeśli zaciekawiła Cię ta kwestia, szybko sprawdź link sukienki hurt a dowiesz się o wiele więcej danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Jeszcze nie tak dawno pokutował zwyczaj, ażeby oseskom do czasu ukończenia 3 miesięcy życia wkładać czapkę w mieszkaniu. Dziś wiemy, iż nie ma takiej konieczności, a niekiedy jest to wręcz szkodliwe, bo dziecko leżące w czapeczce w mieszkaniu, szczególnie w nagrzanym pokoju, jest w stanie się przegrzać. Możemy jednak zrobić wyjątek i zakładać maluszkowi czapeczkę po ablucji, na jakieś 30 minut – ale tylko wówczas, gdy kąpiecie berbecia w nagrzanej łazience, a potem przenosicie do dużo od niej chłodniejszego pokoju (nie ma natomiast takiej potrzeby, jeżeli w toalecie oraz w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna to być jednak czapeczka cienka oraz lekka – najodpowiedniej uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. czapka damska z pomponem powinna dobrze lgnąć do głowy, jednak nie może być nadto ciasna, aby nie ściskała główki malucha.

Podczas werandowania albo na spacerze maluszek musi mieć opatuloną główkę.

Czym, to zależy od aury. Im chłodniej, tym czapeczka powinna być cieplejsza a także szczelniej okrywać uszka. Jeżeli chodzi o czapki dziecięce zimowe ogromny ich wybór odszukasz w internecie.