Dbamy o ciało i zdrowie czyli jak żyć na co dzień, aby być zdrowym i dobrze wyglądać.

Każdy chciałby przez wiele lat cieszyć się doskonałym zdrowiem i formą fizyczną. Lecz żeby tak było, należy bez przerwy o siebie dbać. Nawet kilka lat zaniedbań w tej kwestii spowodować może najróżniejsze schorzenia, z którymi trzeba się będzie do samego końca borykać.

A wiele osób tylko po cichu marzy o tym, żeby być sprawnym i zdrowym, a w rzeczywistości robią dużo, żeby przez przypadek nie mogło się to udać.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Zachęcamy w takim razie do nowej strony – po prostu kliknij to (http://lamalama.pl/) i przeloguj się do naszego portalu.

Niezwykle ważne są dwa podstawowe obszary dbania o siebie, to znaczy odpowiednia dieta i fizyczna aktywność. Oczywiście nie jest tak, że jeżeli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i ćwiczył systematycznie, to ominą go różne dolegliwości i schorzenia – pomysły. Lecz przy zdrowym trybie życia ryzyko zachorowania będzie mniejsze, a niejednego groźnego schorzenia da się wręcz zupełnie uniknąć. Dlatego też należy dbać o swoje zdrowie, szczególnie że w niejednym przypadku będzie to wymagało jedynie niedużych zmian przyzwyczajeń i zmuszenia się do niektórych rzeczy. A zyski z takich zmian w większości przypadków naprawdę sporo dadzą.

widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów podczas żywienia jest zbyt duża ilość słodyczy i tłuszczów kosztem warzyw i owoców. Efektem tego będzie coraz większa nadwaga, a za nią będą szły najróżniejsze problemy sercowe czy ortopedyczne . Co przerażające, takie kłopoty coraz częściej dotykają dzieci i młodzież. Ogromna liczba przekąsek i słodkich napojów sprawia, że kilogramów szybko przybywa, a są one niestety ciężkie do pozbycia się. Jednak nieprzypadkowo mówi się, że dla chcącego nic trudnego – jeżeli podejmiemy sensowne postanowienie o zniwelowaniu liczby słodkich przekąsek w ciągu dnia, to już krótkim czasie nasz organizm zacznie odzwyczajać się od cukru. Ostatecznie, tak cukier, jak sól są substancjami mocno uzależniającymi. Tak już jesteśmy stworzeni, że wszelkiej maści słodkie i słone przekąski działają na nasz organizm jak narkotyk, od którego trzeba się odzwyczajać.

Z tego też powodu należy w swojej diecie ograniczyć jak się da wszystkie niepotrzebne kalorie, a zastąpić je wartościową żywnością, opierającą się na naturalnych produktach, warzywach i owocach. Równie istotna dla zdrowego ciała będzie aktywność fizyczna. Ruch przede wszystkim wzmacnia mięśnie, kości i ścięgna, jest również niezwykle przydatny dla serca i płuc. Przez to organizm staje się nie tylko mocniejszy, ale także bardziej odporny na różnego rodzaju schorzenia. Poza tym aktywność fizyczna jest niezwykle przydatna przy różnych problemach z nadwagą, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednią dietą.