Dlaczego unijne dotacje napędziły rozwój firm w ubiegłych latach, kilka informacji na temat składania wniosków

Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw zyskali całkowicie nowe możliwości finansowania swojej działalności. Europejskie fundusze dla wielu małych i dużych przedsiębiorców dały możliwości dynamicznego rozwoju ich firm i realizacji pomysłów, jakie w innych okolicznościach raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Ze wsparcia unijnego przez minione kilkanaście skorzystało wiele tysięcy firm, dostając sumy od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom zaczęły powstawać nowe ulice, sportowe i naukowe obiekty i mnóstwo innych rzeczy.

Inne, też niezwykle zajmujące szczegółowe opracowanie (http://www.mojekonferencje.pl/warszawa/palacyk-otrebusy) tego zagadnienia znajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

I cały czas powstawać będą nowe, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula środków, które są do wykorzystania zarówno do rozwijania już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Dużo też jest pieniędzy do rozdania dla osób zajmujących się rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli w zasadzie wszyscy, którzy spełnią określone w ustaleniach UE warunki. Pomimo bardzo dużej popularności środków unijnych duża część przedsiębiorców nie chce z nich korzystać, twierdząc że dofinansowanie małych firm (polecamy poznaj więcej) jest za ciężkie do dostania. Rzeczywiście należy spełnić szereg warunków, jakie są niezbędne do otrzymania dotacji, ale nie jest też tak, że przeciętna firma nie da sobie z tym rady.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze można skorzystać ze wsparcia jednej z wielu firm zajmujących się opracowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Podstawową sprawą, jeszcze przed wnioskiem, będzie wyznaczenie celu, na jaki uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone. Dopiero jak się to zrobi można będzie poszukać odpowiedniego programu, w ramach którego będzie się zamierzało dostać dotację. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie samego wniosku, jest on do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo szczegółowo wypełnić każde pole i pamiętać też o załącznikach, ponieważ wszystkie błędy i zaniedbania mogą spowodować odrzucenie dokumentów, co jest równoznaczne z przekreśleniem szansy na dotację.