Dlaczego wełna stała się tak bardzo popularnym materiałem, niezwykle chętnie wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

Wełna większości z nas będzie się kojarzyła albo z lepszymi garniturami i marynarkami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A tak naprawdę wełna jest wykorzystywana w dużej ilości różnych przypadków, nie tylko jako samodzielna tkanina, ale też jako domieszka do lnu czy bawełny. Jej duża popularność wynika przede wszystkim z cech, jakie posiada, a posiada ich faktycznie sporo.

Po pierwsze wełnawełna (zobacz cena wełny gotowanej) parzona bardzo dobrze chroni przed niskimi temperaturami i rewelacyjnie odprowadza wilgoć (przejdź na i zapoznaj sie z ofertą wełny parzonej). Dzięki temu nadaje się do zakładania nie tylko podczas chłodów, lecz również bardzo dobrze daje sobie radę podczas letnich upałów. Jak się okazuje ubrania zrobione z wełny przez wielu ludzi uznawane są za niezwykle komfortowe nawet przy wysokich temperaturach. Co istotne, wełna grzeje nawet wówczas, gdy będzie wilgotna. Wynika to z tego, że jej włókna pochłaniają sporo wilgoci, przez co nawet jak są mokre, to nie będzie się tego odczuwać noszących. Właściwość ta jest niezwykle przydatna w naszej strefie klimatycznej, gdy jesienią i zimą często padają deszcze.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, jakie ma polecana strona: dzianina wełniana (Poszukujesz dzianin wełnianych? Sprawdź tutaj), jest bardzo duża sprężystość – twój dostawca dzianiny wełnianej ). Przez to właśnie ubrania wykonane z takiego materiału w zasadzie nie wymagają prasowania lub prasowanie to jest stosunkowo rzadkie. Tak samo będzie z praniem. Ponieważ wełniane tkaniny są produkowane z naturalnych włókien, to ich budowa powoduje, że w pewien sposób będą one ulegać samooczyszczeniu. Przez to nie pochłaniają tak bardzo kurzu i zapachów, jak inne materiały, a co za tym idzie nie wymagają tak częstego prania. Wełna wytwarzana być może z kilku odmian zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystuje się też inne zwierzęta, takie jak wielbłądy czy nawet króliki. Z tych zwierząt wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to charakteryzuje się ona doskonałymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten rodzaj wełny pochodzi z sierści kóz które zamieszkują górskie rejony Chin i Mongolii, a robi się ją ręcznie w niewielkich ilościach.