Doskwierający kłopot – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim poradzić? Jakie są sposoby? Czy mamy szansę sobie z tym poradzić samemu?

Najważniejszą przyczyną pojawiania się odcisków jest niewłaściwie dobrane obuwie. Kobiety zazwyczaj kupują buty, które na przykład są mniejsze o jeden numer. Zachowujemy się tak, gdyż wybrana para obuwia bardzo nam się podoba i nie widzimy odmiennej możliwości niż ich zdobycie – bez względu na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto często dobieramy obuwie, które wymusza niestandardowy układ naszej stopy, tj. obcasy. Wskutek noszenia tego typu obuwia zmienia się nacisk na stopę generowany podczas naszej podróży. W tym wypadku obciążona zostaje jej przednia część, w obrębie której może dojść do powstania odcisku. Mnóstwo z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski zlokalizowane na spodzie stopy nie znikają.

W tym przypadku można udać się do podologa – specjalisty od stóp, który zna się na ich wyglądzie oraz umie rozróżnić rozmaite schorzenia, które dotykają tę partię naszego ciała. W trakcie tego rodzaju wizyty podolog gliwice podolog wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać zupełnie usunięty bez szkody dla naszego samopoczucia – więcej informacji na ten temat. Inną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczenie zrogowaciałej skóry stóp tak, aby odcisk stał się mniej twardy i prosty do zlikwidowania. Do określonej miski wsyp trochę soli do stóp, a potem wlej do niej nieco ciepłej wody – tak abyś mogła w niej całkowicie zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osusz stopy za pomocą ręcznika.

W sytuacji gdy odcisk jest niezbyt duży i niezbyt głęboko ulokowany – starczy, że zastosujesz ostrą tarkę do stóp. Modzel w mgnieniu okabędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeżeli jednak jest on całkiem duży i całkiem głęboko usytuowany – potrzebne będą specjalne cążki do usuwania odcisków. Znajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać niezwykle ostrożnie, tak żeby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj noszenia niekomfortowego obuwia.

Jeśli masz ochotę uzyskać uzupełniające informacje na opisywane zagadnienie, to przydatne do tego będą przydatne teksty (https://plock.centrumdemed.pl/ceny-implanty/), które odnajdziesz tu. Zobacz to!

Taki banalny zabieg bez wątpienia ma szansę stworzyć efekty, ale czy tak się stanie zależy od stopnia zaawansowania wybranej zmiany na stopie.