Faktoring – niezmiernie popularna usługa wśród współczesnych firm

Stanowi z całą pewnością jedną z najpopularniejszych oraz najdynamiczniej rozwijających się usług na dzisiejszym rynku finansowym.

W samym 2013 roku skorzystało z niej przeszło osiem tysięcy podmiotów. Poza tym, prognozuje się, iż owa liczba będzie się zwiększać.
faktoring definicja

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com

prezes

Autor: Ash Carter
Źródło: http://www.flickr.com
Konferencja

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzi się pytanie: co sprawia że wzbudza ona tak duże zainteresowanie i czym właściwie jest faktoring Definicja przywołanego pojęcia mogłaby brzmieć następująco: to swego rodzaju swoista transakcja handlowa, która sprowadza się do nabycia wierzytelności przez zewnętrzną instytucję, czyli tak zwanego faktora. Zazwyczaj w owej „roli” występuje bank, osoba fizyczna albo spółka.

Szukasz podobnego tekstu na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to ten w serwisie (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/rejestracja-sp-z-oo-w-24h) z całą pewnością również uznasz za zajmujący.

Moda na zawieranie tego typu umów przywędrowała do Polski z krajów anglosaskich dopiero niedawno – bo zaledwie kilka lat temu – ale już zdążyła zyskać duże grono entuzjastów. Zresztą nie powinno to zbytnio zaskakiwać, jeśli wziąć pod uwagę zalety faktoringu. Znacząca poprawa kondycji finansowej firmy w dosyć krótkim czasie, brak niepotrzebnych formalności oraz brak obciążeń dla ogólnego bilansu przedsiębiorstwa, lepsze administrowanie należnościami, sprawniejsza obsługa kontrahentów a w rezultacie większe przychody. Wymieniać można bez przerwy. Lista atutów przedstawionego rozwiązania jest nader obszerna.

Należy zaakcentować, iż wyodrębniamy rozmaITe rodzaje analizowanych transakcji, takie jak między innymi faktoring: przyśpieszony, zaliczkowy, wymagalnościowy, otwarty bądź tajny.