Golenie zarostu – w jaki sposób ta czynność była przeważnie wykonywana przez mężczyzn podczas ostatnich lat?

Zarost na twarzy jest współcześnie naprawdę modny. Swój renesans przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już jakichkolwiek problemów, gdyż nowoczesny mężczyzna ma do dyspozycji dużo komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym stuleciu wielu mężczyzn odwiedzało golibrodów, specjalistów w goleniu (Polecam ). W tym czasie używane były głównie specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, by skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem wybierała brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, szczególnie w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone przede wszystkim z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki funkcjonalnym maszynkom golenie stało się zdecydowanie szybsze (polecamy taylor of bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, dodatkowo nie potrzebowała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zagwarantować lepszy poślizg skórze i zredukować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, nadal jednak największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające maksymalną higienę.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści znajdujący się w tamtym miejscu artykuł. Są tam inne tego rodzaju wiadomości. One też prezentują taką tematykę.

Wielu panów decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, by funkcjonowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Proponowane są również bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia.

Nie możesz doczekać się innych wątków? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do wpisu (https://bigotka.pl/sukienki-na-ramiaczkach), które da Ci szansę, by zaznajomić się z wielką dawką świeżych treści.

Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich usuwanie i odżywiają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę dosyć szeroki, w związku z tym każda osoba może wybrać dobre rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat bardzo podobny rytuał. Zmieniane są przede wszystkim narzędzia.