Zarost na twarzy jest współcześnie naprawdę modny. Swój renesans przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie sprawia już jakichkolwiek problemów, gdyż nowoczesny mężczyzna ma do dyspozycji dużo komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym stuleciu wielu mężczyzn odwiedzało golibrodów, specjalistów w goleniu (Polecam ). W tym czasie używane były głównie specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, by skutecznie usuwać niepotrzebne włosy.

Obecnie oceń samozamykacz do drzwi ten tekst, który jest niezwykle zajmujący. Wykonaj to właśnie teraz! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Część mężczyzn bowiem wybierała brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, szczególnie w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone przede wszystkim z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki funkcjonalnym maszynkom golenie stało się zdecydowanie szybsze (polecamy taylor of bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, dodatkowo nie potrzebowała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zagwarantować lepszy poślizg skórze i zredukować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, nadal jednak największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające maksymalną higienę.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz w treści znajdujący się w tamtym miejscu artykuł. Są tam inne tego rodzaju wiadomości. One też prezentują taką tematykę.

Wielu panów decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, by funkcjonowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Proponowane są również bardziej nowoczesne kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich usuwanie i odżywiają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę dosyć szeroki, w związku z tym każda osoba może wybrać dobre rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat bardzo podobny rytuał. Zmieniane są przede wszystkim narzędzia.