Jak dużo czasu potrzeba na uszycie kostiumu?

Bycie artystą teatralnym to ogromny kawałek chleba. Każdy, kto chociaż przez moment miał styczność z owym zawodem, wie że wymaga on bardzo dużo od człowieka. Przede wszystkim czasu, tony czasu, jaki należy poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet

Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast poza sceną jest jeszcze więcej roboty. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie

Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za wszystkimi artystami teatralnymi stoi wielka ilość statystów, którzy troszczą się o dobry wygląd artystów. Makijażyści troszczą się o to żeby twarz się nie błyszczała, lub mają więcej pracy, kiedy artysta gra postać, która potrzebuje czasochłonnej charakteryzacji. Czasem właściwa charakteryzacja trwa pół dnia. Sami rozumiecie, że to wiele wymagająca od artysty oraz od makijażystów praca.

Czy publikowany wątek wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, ponieważ gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (tdruk.pl/), które Cię niewątpliwie zaabsorbują.

Ale najbardziej czasochłonne jest szycie – szukaj informacji na ubrań, w które czasem zaangażowanych jest dwustu ludzi. Uszycie jednej kreacji może trwać kilka tygodni. Niektóre ubrania wymagają sprowadzania egzotycznych materiałów, jak przykładowo futer lub aksamitów. By się dowiedzieć jak długo trwa produkcja kompletnego przebrania uznałem, iż zlecę szycie przebrania Gandalfa. Okazało się, iż koszt uszycia takiego stroju będzie kosztować niebotyczną kwotę tysiąca złotych. Jak możecie zauważyć wyszywanie strojów dla artystów teatralnych wymaga od szwacza mnóstwo. Przede wszystkim dokładności, ponieważ ilości materiałów są ograniczone, toteż profesjonalista nie może się pomylić. Niektóre kostiumy wymagają połączenia na przykład twardej skóry z lnianą tkaniną jaka jest również ciężki w obróbce. W tym momencie do szycia przystępuje nawet pięciu pracowników, jacy najpierw zmiękczają skórę, by następnie mocną igłą do zszywania złączyć za pomocą żyłki wędkarskiej oba materiały. Nie dość, iż zawód artysty teatralnego jest trudny to za nim stoi wielu innych pracowników, którzy troszczą się o jego odpowiedni wygląd na spektaklu.

Nic dziwnego teraz, iż bilety na najnowsze sztuki są bardzo drogie, gdy już to wszystko wiecie. To co widzimy na scenie to wyłącznie wierzchołek góry lodowej.