Od wielu powinności nie da się uciec, są po prostu nieodzowne do normalnego działania. Nie można o nich nie pamiętać, bo będziemy traktowani w kategoriach ludzi aspołecznych, dzikich i różnej maści dziwaków. W tej materii nie warto jednocześnie analizować tematów tak elementarnych, jak spożywanie pokarmów, gdyż to raczej czynność może nie obowiązkowa dla nas jako rozumnych ludzi, lecz z pewnością nieodzowna dla przetrwania naszego organizmu. Normy kulturowe są w tym miejscu bardziej zachęcającym tematem do podjęcia dyskusji.

Pierwsza norma kulturowa, jaka przychodzi na myśl to sprawa ubioru. No pomyślmy o człowieku, który lata na golasa po mieście. Być może i co po niektórzy z nas już takiego mieli wątpliwą przyjemność spotkać. W powszechnej opinii taki człowiek to zwyczajny dziwak, psychicznie upośledzony osobnik. No bo jak to bez ubrania tak się pokazywać. Nawet nie da się dyskutować z taką opinią, bo któż by z nas chciał oglądać nagich ludzi. Być może część facetów przyzna, że preferowaliby zobaczyć piękne kobiety nago, no dobra, lecz innych facetów – już niekoniecznie. Zobacz również:

A właściwie jak nagość to nagość, w każdej postaci. Wszyscy byliby wystawieni na ego typu próbę, ludzie piękni, trochę mniej urodziwi, ludzie zadbani o niezwykłych ciałach i ludzie starzy, pełni widocznych blizn i pozostałymi uszkodzeniami.

Buty clarks

No właśnie, dywagacja na taki temat nie ma sensu, gdyż chodzenie na golasa to po prostu regres do stanu naturalnego, pierwotnego. Szczególnie, że żyjemy w czasach, w jakich posiadamy tak dużo możliwości, ażeby wspaniale wyglądać, to nawet jak pragnęlibyśmy być najbardziej oryginalni, i ubrać się „nago”, i tak nie przebijemy tych wszystkich pięknie ubranych ludzi. To rodzi kolejny problem, a mianowicie, trudno być aktualnie oryginalnym. Autor:

Skoro na każdym kroku spotykamy cudownie ubranych ludzi, to faktycznie ciężko czymś się wyróżnić. Na szczęście są firmy, jakie wyprzedzają trendy starając się zapewnić coś, co będzie naprawdę oryginalne. Pierwsza firma i produkt, który przychodzi na myśl to na pewno Clarks buty damskie. To rzadki przypadek produktu i firmy tak oryginalnie spełniających postulaty, że prezentować się modnie owszem, ale bardziej liczy się swoista uniwersalność, jaką można zdobyć przez połączenie oryginalności z niepowtarzalnym stylem.