Jak najlepiej ubierać się w zimę? Jak wyglądać modnie, lecz przy tym czuć się bardzo swobodnie?

Klimat w Polsce jest bardzo zmienny, ale w miarę łatwo się do tego przyzwyczaić. Mamy cztery pory roku, tak powinno być w teorii, gdyż w praktyce coraz bardziej ulega to zmianą i można powiedzieć, iż zaczynają przeważać ciepłe, nawet upalne lata i nieprzewidywalne zimy. W okresie zimowym może być w związku z tym niesamowicie zimno, ale także nadspodziewanie ciepło. Niemniej, jeżeli chodzi o dzisiejsze zapatrywania, to częściej jest szansa na mroźniejszą zimę, do jakiej trzeba się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji nieodzowne okażą się dobre akcesoria, jak cieplejsze kurtki i buty zimowe, lecz to nie wszystko – sprawdź co jeszcze. Zima jest czasem, gdy podstawowa część naszego stroju to okrycia wierzchnie. Takie części garderoby są przeważnie najdroższe, więc trzeba wybrać coś w dobrej jakości, żeby ubranie na zimę wytrzymało parę sezonów. Podczas zimy nie ma nic lepszego niż odpowiedni płaszcz. Najlepiej sprawdza się kolor beżowy, gdyż idealnie wygląda do stylizacji swobodnej do ciemnych jeansów oraz na przykład jasnych trampek, lecz także do stylizacji bardziej eleganckich, kiedy zakładamy spodnie w kant w kolorze granatowym. Z pewnością jest odpowiedni do wielu ciemniejszych, ale dosyć neutralnych barw, jak czernie i granaty.

W prosty sposób można zestawić go z resztą stroju, na pewno jest to łatwiejsze aniżeli wybór innej części odzieży, przykładowo kurtki puchowe . Zawsze na taki zimny okres dobrze jest mieć sweter. Pasuje często do przeróżnych stylizacji, czyli od bardziej luźnych do formalnych kreacji. To rzecz niesamowicie uniwersalna, warto ją posiadać w okresie zimniejszym. Sweter wełniany można zestawić w wieloraki sposób, od czarnych jeansów, aż po bardziej eleganckie spodnie w kant Trzeba zwrócić uwagę na rozmiar i dopasowanie, bo od takich rzeczy jest zależne, w jaki sposób będziemy taki sweter nosić. Pamiętać jest też dobrze o kamizelce puchowej.

Z powodzeniem można zastosować ją jako okrycie wierzchnie w czasie ciepłych, zimowych dni, gdy tak potrzebna jest swoboda ruchów, a jednocześnie na dworze nie przebywamy jakoś bardzo długo. To świetne rozwiązanie, kiedy po mieście przemieszczamy się autem, a wychodzimy z niego dość rzadko. Świetna także jest kamizelka wełniana, lecz częściej w sytuacjach formalnych. Doskonale sprawdza się ta z flaneli, jaką możemy założyć pod marynarkę flanelową.