Jak należy usuwać odciski? Dowiedz się, aby zapomnieć o problemie

Wakacyjne spacery są niebywale przyjemne, lecz wielokrotnie cierpią na nich nasze stopy. W szczególności, gdy nosimy niewłaściwe obuwie i zaczynają tworzyć się na nich odciski.

Stopy na plaży

Autor: Al Lloyd
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest zrobić usuwanie nagniotków, aby pozbyć się tego niechcianego kłopotu? Rozpocznijmy od tego, czym jest odcisk. Jest to rogowaty, martwy naskórek, który powstaje w wyniku długotrwałego nacisku bądź obcierania się o brzegi obuwia. Jest kilka typów odcisków, w zależności od tego, w jakich miejscach się robią, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeżeli czujesz pieczenie, a później kłujący ból, niewątpliwie jest to odcisk, toteż musisz podjąć właściwe działania, by szybko się go pozbyć. W jaki sposób należy to zrobić? Zacznijmy od domowych metod.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na prezentowany temat, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Najpierw musimy wymoczyć stopy i starannie je wytrzeć, a następnie posiekać czosnek na cieniutkie plasterki oraz obłożyć nimi odcisk, jaki w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie (https://novagroup.pl/produkt/float-spa) w nowe linki. W końcu z pewnością znajdziesz coś atrakcyjnego.

Taki opatrunek trzeba robić 2 razy na dzień i po niedługim czasie przyniesie pożądane rezultaty. Zamiast czosnku można zastosować liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Dobrze jest samemu sprawdzić, która metoda będzie dla nas właściwa i posłużyć się nią w wypadku, gdybyśmy znowu mieli odciski. Jeśli domowe sposoby nie będą pomocne, wymagany będzie preparat na odciski z apteki, na przykład specjalny płyn, którym smarujemy zmiany, aż będziemy w stanie usunąć odcisk () . Trzeba uważać, by nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne skóry albo się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są także plastry oraz maści, jakie regularnie używane powinny w końcu rozwiązać nasz problem. Czasem jednak wymagana może okazać się wizyta u specjalisty, jaki w czasie zabiegu pozbędzie się bolesnej zmiany, a my ponownie będziemy mogli cieszyć się normalnym funkcjonowaniem.

Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w innym wypadku odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, i w końcu nie będziesz mógł chodzić bez bólu. Kup też dobre, komfortowe buty, by kolejnym razem nie doprowadzić do niniejszej sytuacji. W przypadku kobiet zaś najważniejsze jest zmieniać buty na niższe oraz wygodniejsze, aby nie chodzić całych dni w szpilkach.