Czy gotowanie jest ciężkim zajęciem? Zapewne na poziomie bardziej fachowym tak. Jednak jeśli nie marzymy o karierze, kucharzeniu w drogiej restauracji, z pewnością nie powinniśmy się dosłownie niczego bać!

Beza, deser

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prawda jest taka, że nawet taki człowiek, który do teraz ogólnie mocno stronił od kuchni, wreszcie ma okazję nauczyć się gotować. Pizza, zupa ogórkowa, pieczeń bądź sałatka śledziowa z ziemniakami generalnie nie są przesadnie trudne do zrobienia. Oczywiście rozchodzi się o takich „kucharzy”, którzy posiadają jakieś doświadczenie w kwestii gotowania.

Nierzadko jest tak, że choć bardzo trudno uwierzyć nam we własne umiejętności, to można śmiało powiedzieć, iż autentycznie każdy osobnik, i to niezależnie od płci, jest w stanie przygotować kapitalny posiłek. Akurat co do tego trudno mieć jakieś wątpliwości – nawet taka osoba, która myśli, że skoro ledwo zrobi sobie na śniadanie jajko na sadzono, to jak mogłaby pomyśleć o nieco bardziej wymyślnych przepisach na dania, w żadnym razie nie powinna zakładać czarnego scenariusza. Bez paniki, gotowanie nie jest bardzo ciężkie. Motywacja jest istotnym czynnikiem – z jakich powodów warto umieć gotować?

Jeśli w grę wchodzi próba zmotywowania faceta: no cóż, mężczyzna, który bardzo dobrze wie jak zrobić bezy, zapiekankę bądź smaczne danie z koreańskiej, amerykańskiej lub francuskiej kuchni, znacznie zwiększa szanse na zarwanie ładnej oraz mądrej dziewczyny. Przecież panie potrafią docenić gentelmena, który umie gotować. Pewnie byłyby jeszcze dużo bardziej uradowane, gdyby po wspólnym posiłku mężczyzna wziął się za naczynia…

Z paniami jest identycznie – który facet nie uwielbia dobrze zjeść? Trzeba także mieć na uwadze, że bardzo często nauczenie się gotowania powoduje, iż mamy okazję niemało przyoszczędzić. Bo wiadomo – jedzenie na mieście, hamburgery albo sushi nie są najtańsze. Zwłaszcza jeśli doliczymy napiwek, a do tego podliczymy comiesięczne wydatki na strawę. Poza tym, domowe jedzenie jest w większości przypadków zdrowsze oraz smaczniejsze. Naturalnie pożywny kebab (kuchnia libańska) zjedzony w restauracji jest OK, ale niekoniecznie każdego dnia.