Obecnie kiedy staramy się o pracę, powinniśmy spełnić wiele wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne są coraz bardziej skomplikowane, nie chodzi już tylko o CV czy krótką rozmowę. Kandydaci są zwykle przepytywani przez kilka niezależnych osób, które przeprowadzają różnego rodzaju testy i ostatecznie decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Znaczenie ma nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż ubiór w pracy to kwestia bardzo ważna. Nie dziwne zatem, iż na rozmowie kwalifikacyjnej np. do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, w jaki sposób potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej chwili świadczy nie tylko o nas samych, ale także o naszym szacunku do przyszłego pracodawcy.

Zbliżone wiadomości opublikowano tutaj – więcej zobaczysz na stronie, którą także należy poznać. Oczywiście jeśli omawiana tematyka jest dla Ciebie użyteczna.

Rzecz jasna nie od dziś wiadomo, iż ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po wyglądzie. Z tych powodów warto zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na otrzymaniu danej posady.

Nawet jeżeli po tym, jak już otrzymamy wymarzoną pracę, zostaniemy poinformowani, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle znaczy to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy.

Ten ekscytujący tekst zwyczajnie należy poznać. Odnosi się do podobnej tematyki, więc z pewnością warto go poczytać. Kliknij – szczerze zalecamy ten portal (http://crossjeans.pl/ona/akcesoria/maseczki)!

Nie zwalnia nas to jednak z przestrzegania pewnych zasad. Naturalnie do tego, aby umieć się odpowiednio ubrać do pracy nie są konieczne szkolenia dress code czy specjalnie zaangażowana stylistka, ale aktualnie ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z tego typu porad ). Tym, co musimy mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Neutralne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy wyglądać profesjonalnie i nikt nie zarzuci nam, że na przykład źle reprezentujemy firmę w której pracujemy.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są różnego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie szorty czy bluzki na ramiączkach. Rzecz jasna w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, trzeba jednak ciągle mieć na uwadze to, iż należy prezentować się profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami dobieramy swoje stylizacje, czy zechcemy skorzystać z porady stylistki, najważniejsze jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co mamy na sobie. Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.