Jak szybko przygotować domowe alkohole?

Święta, rocznice czy chociażby impreza z przyjaciółmi to idealna okazja do uraczenia uczestników nalewkami domowej roboty. Ten alkohol będzie nie tylko apetyczny, lecz także zdrowy i na pewno podbije serca gości. Znakomitymi napojami na Boże Narodzenie oraz całą zimę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.

przecięta na pół cytryna

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Obie nalewki posiadają wyśmienity smak, perfekcyjny aromat oraz właściwości zabezpieczające przed chorobami i uczuciem przejedzenia, a zrobienie ich zajmuje niewiele czasu. Należy wspomnieć, że domowe (generator wody wodoroowej) nalewki nie przynoszą nieprzyjemnych chorób następnego dnia po wypiciu ich w większych ilościach, ponieważ są zrobione w całości z naturalnych produktów.

Nalewka cytrynowa to doskonały wybór dla osób, które są miłośnikami kwaśnych, wyraźnych smaków. Jest bardzo smakowita i idealna do natychmiastowego wykonania – pomimo że najlepiej sprawdza się po paru tygodniach leżakowania, tak naprawdę nadaje się do spożycia natychmiast po przyrządzeniu. Do zrobienia nalewki potrzebujemy tylko 3 cytrusów, 0,5 litra trunku (dowolnie spirytus lub wódka), 2 szklanek cukru i w razie konieczności wody, jeżeli wolimy delikatniejsze napoje. Proporcje można dowolnie zastępować według preferencji.

Wejdź na zamieszczony poniżej (http://inmed24.pl/krzeslo-do-poboru-krwii-p12) link przenoszący do analogicznego opracowania – ono bez wątpienia również będzie dla Ciebie ekscytujące.

Aby osiągnąć słodszy posmak, do napoju można wlać także miód. W niektórych recepturach dodawana jest również mięta, dzięki której aromat lekko się zmienia. Nalewka cytrynowa pobudza podczas letnich upałów, a zimą jest pomocna w zwalczaniu przeziębienia, ponieważ rozgrzewa i zawiera witaminę C. Nalewka cytrynowa pomoże również w przypadku pełnego żołądka, ponieważ przyśpiesza proces trawienia oraz przemianę materii. Bardzo podobne właściwości ma nalewka korzenna. Na pewno jest to perfekcyjna alternatywa świąteczna. Do jej wykonania potrzebne są przyprawy korzenne (np. cynamon czy goździki), skórka pomarańczowa, 0,5 litra alkoholu (wódka, spirytus lub oba dodane jednocześnie), 0,25 litra miodu oraz woda. Podobnie jak w przypadku „cytrynówki” ilość składników można zmieniać w zależności od upodobań. Nalewka rozgrzeje w trakcie zimnych miesięcy, a o każdej porze roku poprawi samopoczucie. Podobnie jak w przypadku nalewki cytrynowej, nalewka korzenna zwalcza uczucie pełnego żołądka, a także jest dobra na trawienie. Poza tym korzenny zapach wspaniale oddaje nastrój Świąt i zimowych wieczorów. Teoretycznie napój musi odstać kilka miesięcy, jednak nadaje się do spożycia również niedługo po zrobieniu. Sprawdź też – nalewka cytrynowa.

Domowe, samodzielnie wykonane nalewki są nie tylko smaczne i nieskomplikowane w przygotowaniu. Zarówno nalewka cytrynowa, jak i nalewka korzenna bardzo dobrze łagodzą skutki przejedzenia, co jest nieocenione podczas rodzinnych spotkań świątecznych. Dzięki tym trunkom wyleczymy także przeziębienie, a dobre samopoczucie nas z pewnością nie opuści (sprawdź). Możemy zapewnić naszych gości, że skład takich alkoholi jest całkowicie naturalny, czego najprawdopodobniej nie będziemy pewni, kupując gotowe produkty.