Jak ubierać się, aby wyglądać szczuplej? Czy istnieją jakieś niezastąpione sposoby?

Czasem może się zdawać, że jedyną możliwością, by zakryć nadmiar centymetrów w pasie jest ubieranie się na czarno. To jednak nieprawda, gdyż to tak naprawdę jedna z kilku rad, która może spowodować, że nasza sylwetka będzie wyglądać atrakcyjniej. Do tego, czarny kolor nie jest za każdym razem dobrym wyborem, ponieważ ubranie się w tak w całości sprawi, że sylwetka będzie wydawała się bardziej ociężała.

dla kobiet - gorset

Autor: Julia Bremble
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli myślimy o wizualnym odchudzaniu, to warto wiedzieć, iż faktycznie kolor gra dużą rolę. Kolory ciuchów, które na siebie zakładamy, decydują o odbiorze sylwetki. Jeżeli najważniejszymi kolorami w garderobie są granaty, czernie jak również ciemne odcienie szarego, to można być pewnym, że ostateczny rezultat okaże się całkiem zadowalający. (Półgorsety w najlepszej cenie) Nie chodzi jedynie o osoby z dużą nadwagą, bo dla każdej z osób właściwy dobór ubrań do typu sylwetki daje świetne efekty. Każda kobieta ma inną budowę, jedna dobrze prezentuje się w legginsach, inna powinna nosić gorsety, jeszcze kolejna powinna zawsze pamiętać o najlepszych kolorach, żeby podkreślały główne zalety jej sylwetki. Tak więc, inne ubrania powinno się nosi, jeżeli natura obdarzyła nas figurą “gruszki”, a jeszcze inne, gdy posiadamy wąskie biodra. Ważne jest to, aby ubiorem móc zaakcentować, co najatrakcyjniejsze, dzięki temu możemy odwrócić uwagę od mankamentów urody, skupiając ją na tym, co najlepsze. W ten sam sposób działają, wspomniane wcześniej, ciemne barwy.

gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl

Na przykład osobom otyłym zaleca się korzystanie z ciemnych ciuchów, jednak zestawianie ich ze smutnymi kolorami nie wpłynie już zbyt korzystnie na wygląd. Idealnie sprawdzą się ciemne spodnie i jaśniejsze wierzchy, ale także dwukolorowe sukienki i bluzki w pionowe paski. Właśnie tak wykończone stroje powinny być najważniejszymi elementami w szafie pań o dużych rozmiarach. Zawsze też możemy skorzystać z różnych dodatkowych ubrań, jakie bardzo wspomagają wygląd sylwetki. Na pewno takim czymś są body wyszczuplające. Wspaniale poprawiają sylwetkę, dzięki czemu każda z kobiet będzie mogła poczuć się bardziej atrakcyjnie przykładowo: zobacz więcej tutaj.