Jak uruchomić sklep on-line?

Jeśli odczytujesz ten artykuł to prawdopodobnie zadałeś sobie ostatnio pytanie „jak założyć sklep internetowy?” W związku z tym, iż sklepy on-line stają się coraz popularniejszym sposobem dojścia do konsumentów, zaś założenie sklepu on-line wiąże się z niskimi barierami wkroczenia warto temat ten dobrze przemyśleć.

dokumenty

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rozmyślasz o tym jak otworzyć własny sklep online to zapewne masz już jakiś pomysł na specjalizację, asortyment a także potencjalnych klientów twojego sklepu internetowego. Sprawa wydaje się oczywista, ale warto na sekundę zatrzymać się nad tymże punktem nim przejdziemy do właściwego zakładania sklepu online. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaki asortyment będziesz prowadzić, to jest to moment w którym warto to uściślić. I nie starczy tu projekt, iż założę sklep on-line z akcesoriami motoryzacyjnymi. Przemyśl szczegółowo jaki typ asortymentu będzie obejmować założony przez Ciebie sklep, inaczej powiedziawszy jak szeroki asortyment masz zamiar utrzymywać. Od tego zależy powierzchnia magazynowa której będziesz potrzebował (powierzchnia magazynowa powinna spełniać pewne warunki). Wybór asortymentu poza dostarczycielami wpływem na kapitał oraz dostawców twojego sklepu internetowego będzie determinować grupę klientów twojego sklepu. Warto już na początku zastanowić się nad tym kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu on-line i w jaki sposób trafić w ich wymogi.

Określiliśmy już asortyment naszego sklepu online, pora rozejrzeć się za dostawcami. Bez w miarę niedrogich oraz sprawnie działających dostawców założenie sklepu on-line skończy się niechybnie niepowodzeniem. Na bazie wskazanego uprzednio asortymentu dla aranżowanego przez nas sklepu trzeba rozpocząć kooperację z dostarczycielami. Żeby założyć sklep internetowy przy niższych kosztach logistycznych można na początku skorzystać z usług hurtowni przesyłających produkt wprost do klienta końcowego. Usługa takowa nazywana jest Dropshipping.

sklep online

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Wiemy już co będziemy wyprzedawać w naszym sklepie online, mamy już wyselekcjonowanych dostawców dla naszego marketu. Pora zmierzyć się z najtrudniejszym elementem – założyć działalność gospodarczą. Żeby założyć sklep internetowy należy założyć działalność gospodarczą jednakowo jak w wypadku handlu tradycyjnego. Ażeby móc zgodnie z polskim prawem sprzedawać wyroby z pośrednictwem marketu internetowego należy zarejestrować firmę, mieć REGON, NIP, konto firmowe i siedzibę. Jeżeli posiadasz obszerny asortyment, będziesz potrzebować magazynu – Wrocławski Park Technologiczny Spółka Akcyjna. Celem znalezienia go wpisz w przeglądarkę zwrot: magazyn do wynajęcia.