Jak w praktyce najszybciej zachęcić do produktu?

Rzecz jasna prezentując go w jak najlepszym świetle i wywołując w nas przekonanie, że jest potrzebny
Kiedy zaczynami analizować zwyczaje konsumenckie, dość wyraźnie rzuca się w oczy kwestia, którą są nawyki i przyzwyczajenie.

Ekron telefonu

Autor: Sebastian Michalke
Źródło: http://www.flickr.com
wyjazdy

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli już się do czegoś przyzwyczaimy i wejdzie nam to w krew, zaczynamy traktować to, jako ważną część naszego życia. Tego rodzaju mechanizm stosują właśnie specjaliści od reklamy i marketingu.
rachunki

Reklama ma nas zainteresować i nakłonić do zakupienia danego produktu, czy skorzystania z gwarantowanej usługi.

Próbujesz odnaleźć dodatkowe takiego typu źródła? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w tekście, który analizuje zbliżone zagadnienia.

Żeby tak się stało musi w pierwszej kolejności wywołać w nas wrażenie, że dana rzecz jest nam rzeczywiście potrzebna w życiu i że nie sposób się bez niej obejść, kiedy już się z nią zapoznaliśmy. Stąd też dzisiaj reklama musi być jak najbliżej człowieka. Rozmaitego typu breloki – pozostałe wiadomości| -, jakie możemy przymocować do kluczy, którymi na co dzień otwieramy i zamykamy drzwi domu, nietuzinkowa odzież reklamowa, którą często nosimy, ponieważ jest wygodna i ładnie wygląda, magnesy na lodówkę – te i podobne przykłady wskazują, że specjaliści od marketingu chcą właśnie w ten sposób powiązać klienta z danym produktem, z konkretną marką i podświadomie przyzwyczaić go do korzystania z jej usług również w przyszłości.

Czy jeśli mamy świadomość jak działa ten mechanizm, jesteśmy mniej skłonni ulegać najróżniejszym gadżetom czy produktom reklamowym? Jest to oczywiście kwestia indywidualna, jednak trzeba przyznać, że dziś trudno obyć się bez takich rzeczy i że faktycznie już się do nich w jakiś sposób przyzwyczailiśmy, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.