Jak dobrać najbardziej właściwy róż do policzków, który będzie pasujący do naszej karnacji? O jakich kwestiach w tym momencie pamiętać?

Jaki kolor różu do policzków najkorzystniej dobrać, aby był odpowiedni do naszej urody? Oprócz oczywistych preferencji każdej z kobiet, istnieją techniki przypasowania różu do karnacji, które uwzględniają nawet różne tony oraz konsystencje produktu.

Jednym z najbardziej popularnych metod jest technika, która mówi nam, że kolor różu powinien odpowiadać naszym normalnym rumieńcom, ewentualnie naturalnemu kolorowi ust. By to sprawdzić trzeba podszczypać po prostu policzki i dobrać róż, który będzie odpowiadał rumieńcom. Następny sposób to ocena koloru za pomocą porównywania różu do policzków z odcieniem opuszek palców. W tym miejscu bowiem skóra jest bardziej cienka i prześwituje przez nią naturalny “rumieniec”. Jak to możemy zrobić? Na wewnętrzną część dłoni należy nanieść dobrany przez nas róż do policzków, kolejno porównać z tym z opuszek palców.

krem

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

arwy oczywiście nie muszą się ze sobą w stu procentach zgadzać, ale zwracajmy uwagę na pigment oraz to czy tony są ciepłe, a może chłodne. Funkcjonują w rzeczywistości pewne uniwersalne zasady, jakimi można kierować się podczas wyboru różu. Jeśli mamy jasną cerę, to oczywiście, że dla takiej karnacji najlepsze będą produkty w pastelowych, odcieniach różu, jakie nadadzą policzkom subtelny rumieniec . Odcień różu jesteśmy w stanie też sprawdzić porównując go ze skórą warg po ich wewnętrznej stronie. Dla cer porcelanowych najkorzystniejsze będą też róże pastelowe z tonami pomarańczu. Następnym dosyć uniwersalnym odcieniem różu będzie kolor brzoskwiniowy, jaki bardzo pasuje pasuje do cer z odcieniem żółtym. Ważne, ażeby konsystencja różu była półprzezroczysta albo satynowa, dzięki temu kolor będzie naturalnie współgrał z odcieniem naszej karnacji. Jak właściwie możemy sprawdzić wykończenie różu przed kupnem?

Niezależnie od występowania oznaczenia na opakowaniu najlepiej nabrać róż na palce. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie się przekonać, iż jak konsystencja będzie zbyt gruba, za mocno napigmentowana, to kolor może być zbyt ciężki (kliknij tutaj). Można też zdecydować się na określony interesujący sposób, aby najlepiej wybrać, to oznacza, że, jak wybierzemy kolor z połyskiem to można być pewnym, że tego typu wykończenie towarzyszy mniej napigmentowanym kosmetykom. Najlepiej takie różne kupować w sklepach, w których znajdują się inne preparaty do pielęgnacji, jak serum z witaminą C. Więcej: tu