Niektóre części garderoby często bagatelizujemy, tak jest na pewno Jeśli chodzi i skarpetki. To złe podejście, gdyż to bardzo ważna część naszego stroju, która wpływa na samopoczucie. Skarpetki też decydują o wyglądzie, w niektórych kreacjach odgrywają dosyć ważną rolę. Nawet ważniejszą role jednakże pełnią, jeżeli chodzi o uprawianiu sportu. Właściwy dobór w tym zakresie jest wręcz niezbędny.

skarpetki

Autor: Trilliumdesign ~ Caroline
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe skarpety powinny być dopasowane odpowiednio do codziennej naszej aktywności fizycznej, to oznacza, iż czasem zakładamy skarpety bawełniane, a w innym okresie skarpety z bambusa, zależnie od aktywności. Skarpety nie mogą nas przesadnie mocno uciskać, powinny sprawić, by nasze nogi mniej się męczyły oraz pociły. Wszystko jest zależne od nas samych oraz od sytuacji w jakiej będziemy konkretnego dnia. Jest sporo typów skarpet, które są odpowiednie do różnych sytuacji oraz przeróżnych stylów bycia. Więcej na .

Z pewnością kiedy uprawiamy sport będą nam potrzebne dobrej jakości skarpety sportowe. Często dostępne są specjalne przeznaczone do danego sportu, którym się najczęściej zajmujemy. Skarpetki do biegów są na tyle luźne, aby nas nie uciskały, ponieważ w przypadku uprawiania sportu ucisk na miejsce w okolicy naszej kostki może skutkować zbyt szybkim zmęczeniem się lub nawet niebezpieczną kontuzją. Dlatego jeżeli chcemy kupić dobre skarpetki do aktywności to zawsze zwracajmy uwagę na skarpety producent, by mieć pewność, iż wybieramy najlepszy produkt. Przy tym, w dość dużym stopniu możemy być skazani na problemy żylne związane z krążeniem krwi.

Zbytnio duży ucisk skarpetki spowodować może różnych schorzeń. Jak w związku z tym trenujemy różnego rodzaju biegi to dobrze jest zdecydować się na właściwe do takiego sportu skarpety, które będą zrobione z dobrego materiały, przy tym nie będą naszych nóg za bardzo uciskały. W innych sportach również należy o tym pamiętać. Są przykładowo specjalistyczne skarpetki narciarskie, które są stale przylegające do stopy, a co istotne bardzo ciepłe. Dzięki temu unikniemy wyziębienia naszych stóp i w trakcie całodniowego szusowania w mroźnych warunkach zimowych nie zagrozi nam odmrożenie.