Jak wygląda depilacja laserem? Czemu dobrze jest się na nią zdecydować?

Depilacja laserem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a w konsekwencji zrobiona przez dobrego i mającego doświadczenie specjalistę jest najbardziej skuteczną oraz bezpieczną dla ludzi metodą, z której korzysta wciąż więcej ludzi. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do odpowiednio przygotowanej skóry. Wyemitowana w ten sposób wiązka silnego światła wchłaniana jest przez melaninę, mowa tu o barwniku zawartym w cebulkach włosów.

depilacja laserowa

Źródło: foter.com
Impuls laserowy jest zamieniany w energię cieplną, co ma wpływ na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, to sprawia, iż nie rosną od nowa. Pamiętajmy, iż dobre zabiegi przeprowadza się w wyspecjalizowanych klinikach, jak depilacja laserowa Wrocław . Tego typu zabieg jest w stanie powodować pewien dyskomfort, jak również uczucie szczypania oraz pieczenia. Czucie takich dolegliwości jest jednak bardzo indywidualne i zależy od naszej odporności na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra może być czerwona, pojawiają się obrzęki.

Zwykle znikają już po kilku godzinach, chociaż jak posiadamy bardzo wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się czasem przez kilka dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak sporą powierzchnię skóry poddajemy depilacji. Może to zająć od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też wybierając gabinet dobrze jest zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się w nim używa. Innowacyjne lasery diodowe na pewno dość mocno skracają trwanie zabiegu, a to za sprawą dodatkowej głowicy o większej powierzchni zabiegowej.

Te znajdujące się tu wpisy z witryny zaspokoją Twoją ciekawość, jeśli rozpatrywana w tym artykule tematyka żywo Cię zafascynowała.

Najnowszy sprzęt umożliwia również na zmniejszenie odczucia bólu oraz otrzymania pożądanych rezultatów przy wykorzystaniu mniejszej energii.

Żeby depilacja laserem zakończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to niezbędne, aby zrobić parę zabiegów w odstępach czasu, które wynoszą od sześciu do dwunastu tygodni. Laser (zobacz: mediostar laser) oddziałuje tylko na włoski, które są w fazie wzrostu, nie działa natomiast na takie, które znajdują się w stanie spoczynku. Depilacja laserowa to jeden z wielu rewelacyjnych zabiegów, inny to przykładowo usuwanie rozstępów, tak samo powszechny . Korzysta z tego rodzaju zabiegów wciąż więcej osób. Nie ma się co temu dziwić, gdyż w skuteczny sposób poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeżeli chodzi o troszczenie się o nasz wygląd.