Jak wygląda zabieg mezoterapii – przeczytaj więcej w tym artykule

Mezoterapia poprawia stan skóry oraz powstrzymuje łysienie. To zabieg, jaki nie jedynie kuruje skórę, lecz także odmładza ją oraz zapobiega poniektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi mezoterapii stosowane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest także stosowana w zabiegach przeciwzmarszczkowych.

MezoterapiaMezoterapia – sprawdź przykłady – Wrocław to wprowadzenie bezpośrednio do skóry właściwego preparatu mieszczącego substancje odżywcze. W zależności od problemu będą to wyciągi roślinne, oligoelementy, lub związki z grupy glikozaminoglukanów. Pierwszy raz zrealizowano ją w tutaj]1952 roku – wtenczas to francuski lekarz Michael Pistor chciał za jej pomocą wyleczyć niedosłuch u pacjenta. I choć się to nie udało, to jednak zabieg dał obiecujące efekty: zredukował ból i szumy uszne. W sześćdziesiątych latach XX wieku zabiegi te wykorzystywano w przypadkach przeróżnych innych niedomagań: żylaków, migren, a również w kuracjach dermatologicznych, jak leczenie łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit tej metody nastąpił niedawno, wespół z rozwojem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest bazą wielu kuracji i znajduje się w ofercie bardzo wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go przeprowadzać wyłącznie lekarze – w większości wypadków dermatolodzy jak też lekarze medycyny estetycznej – sprawdź ofertę gabinetu dermatologii estetycznej we Wrocław. Wymaga on bowiem nie tylko zwinnych rąk i dokładności w dawkowaniu preparatu, który jest stosowany w konkretnym przypadku, ale także bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii wykorzystywane są tak w medycynie konwencjonalnej, jak i estetycznej. Wskazaniem są: neuralgie, schorzenia degeneracyjne stawów, urazy powstałe na skutek praktykowania sportu. Jednak mezoterapia łączy się głównie z medycyną estetyczną, gdzie wykonywana jest tak do prewencji, jak też leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zmniejszenia skutków mijającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii są: drobne zmarszczki na dekolcie, blizny potrądzikowe, odwodniona skóra ciała, cellulit, wypadanie włosów.
W jaki sposób znaleźć gabinet (zobacz gabinet kosmetyczny wroclaw) oferujący tego typu zabiegi? To nic skomplikowanego, starczy w przeglądarkę wbić hasło: dermatologia estetyczna Wrocław.