Jakie buty kupić do joggingu?

Jedno z najbardziej zasadniczych pytań, każdego początkującego biegacza – „w jakich bucikach biegać?”. Wiele zależy od tego, po jakim terenie będziemy biegać oraz jaki tryb życia wiedliśmy do momentu, w którym zdecydowaliśmy się podjąć ten niezwykle odważny krok – to znaczy stawić czoło wyzwaniu, jakim jest jogging.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż „kosmiczne” technologie, jakie w butach występują, to w większości nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się więc nabrać. Opłata nie idzie zawsze w parze z jakością, a już z całą pewnością na jakość buta nie powinna wpłynąć liczba systemów oraz innych technik rodem z science fiction. Odpowiednie buty do biegania to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzać oraz zagwarantują nam komfort użytkowania. Gdy zachwycisz się komfortem już na początku oraz stwierdzisz, iż buty mają to coś, nie frapuj się i bierz (pod warunkiem, że przebiegłeś w nich przynajmniej paręset metrów). W moim przypadku ta reguła sprawdza się znakomicie, ale znam przypadki ludzi, którzy mimo opisanego przeze mnie punktu widzenia, po kilku treningach zawiodły się na butach. To jednakże marginalne przypadki. Sprawdź więcej: .

To, które obuwie wyselekcjonujemy na początku naszej przygody z joggingiem, będzie w znacznym stopniu oddziaływało na nasze samopoczucie w czasie treningu. Odpowiednio dobrane buciki zapewnią nam: komfort treningu, mniejsze ryzyko kontuzji, jakie niestety są nagminne u amatorów, zredukowanie możliwego bólu wypływającego z naszych niedoskonałości oraz dawnych zaniedbań w sferze ogólnej sprawności.

Czy analizowana kwestia bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne artykuły.

Buty Nike Air max 90 określone do joggingu po ulicy, jak nazwa wskazuje przeznaczone są do joggingu po chodnikach, asfalcie oraz innych twardych nawierzchniach. Nie musi być to jednakże tylko asfalt, tego rodzaju buciki rewelacyjnie sprawdzą się także, gdy będziemy biegać po ubitych, leśnych duktach. Tu najnowszy news: .

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te charakteryzują się małą wagą jak też dużą elastycznością. Buty trailowe natomiast są to buty określone do biegania po naturalnym terenie ze sporą ilością piachu, kamieni i w wielu przypadkach błota. Charakteryzują się twardą powierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich kluczowym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. W jaki sposób dopasowywać rozmiar, żeby bucik był wygodny? Przymierzając but w Nike sklep powinniśmy mieć na uwadze, ażeby buciki nazbyt nie ściskały naszej stopy.