Jakie mamy typy biustonoszy? Jak należy je dobierać, by pasowały doskonale?

Niewiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę, lecz tylko parę procent kobiet potrafi dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza. Podczas gdy odpowiedni stanik jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na codzienny komfort i to jak się czujemy. Zależnie od potrzeb może podkreślić kształty albo podtrzymywać biust. Który więc biustonosz zakupić? Jakie istnieją rodzaje i dla kogo się nadają? Bardotka, zwana także balkonetką, to stanik charakteryzujący się tym, że górna linia misek biegnie poziomo w poprzek klatki piersiowej.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej aniżeli w pozostałych rodzajach biustonoszy. Razem z kształtem miseczek tworzy się dekolt w kształcie kwadratu. Miseczki posiadają najczęściej fiszbiny, jednocześnie bardzo często są także usztywnione. Biustonosz w typie plunge ma za zadanie stworzyć piękny, głęboki dekolt. Posiada miski o ukośnych cięciach, są nisko wycięte, zaś ich linia przebiega skośnie przez piersi. Tego typu staniki mogą być sztywne albo nie. Biustonosze push-up podnoszą biust – sprawdź ten efekt. Efekt taki jest możliwy, gdyż biustonosz jest wyposażony w wykonane w dolnej części misek kieszonki.

Tam wkłada się małe poduszki albo specjalne usztywnienie. Kolejnym typem jest biustonosz z pełną miseczką. Takie miseczki są mocne zabudowane, dzięki temu piersi mają zapewnione idealne podtrzymanie. Miseczki mają poprzeczne cięcia, które idą w poprzek piersi i kryją ich większą część. Połączenie pomiędzy miseczkami jest dosyć szerokie.

Przydałyby Ci się dodatkowe informacje (https://artimbo.pl/) na opracowany tutaj temat? Nie przejmuj się – musisz kliknąć w podany link i tam wyszukasz ogrom interesujących szczegółów.

Stanik z uformowaną miseczką jest typem o sztywnej miseczce z fiszbinami. Uformowana jest ona z jednej części, bez cięć. To powoduje, iż miseczki nie mają szwów i biustonosz – odwieź www – nie jest widoczny pod obcisłą bluzką lub inną kreacją. Minimzer zaś to stanik, którego miski wykonane są w taki sposób, żeby pomniejszały uwydatnione piersi, a dokładniej mówiąc, aby powodował, że piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Efekt taki można uzyskać przez to, że miska ma nieco większą średnicę niż zwykły biustonosz w większym rozmiarze, ale jest płytsza. Przy wyborze stanika musimy brać pod uwagę również to jest on wykonany z różnorakich materiałów. Na co dzień dobre będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Jednak pod suknie wieczorową lub na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej eleganckie. Chociaż ostatnio najbardziej popularne są jednak biustonosze silikonowe.