Jakie nowe techniki i związki może zaproponować paniom współczesna kosmetologia.

Współczesna kosmetologia może coraz więcej zaoferować możliwości kobietom, jakie chcą ładnie i młodo się prezentować. Będzie to dotyczyć nie tylko nowych związków, pozwalających na uzyskanie spektakularnych rezultatów, ale także nowoczesnych technik, przykładowo takich jak coraz chętniej używane lasery. Do tego typu metod zaliczyć również można nici liftingujące, które pozwalają na uzyskanie znacznej poprawy wyglądu skóry bez konieczności stosowania tradycyjnych metod operacyjnych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Używa się je nie tylko na twarzy, lecz również na udach, brzuchu, ramionach i piersiach (pozostałe informacje). Stosowane obecnie nici wchłaniają się w ciągu roku, mają w sobie między innymi polimlekowy kwas, jaki dodatkowo wzmacnia efekty odmładzające. Sama metoda polega na wprowadzeniu nici przez niewielkie nakłucia specjalną igłą. Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa przeciętnie nie więcej niż godzinę czasu. Poprawa wyglądu widoczna jest już zaraz po zabiegu, a na najlepsze rezultaty poczekać będzie trzeba kolejne kilka tygodni.

Natomiast jeżeli będzie chodzić o związki używane obecnie przy zabiegach kosmetycznych, to niekwestionowanym królem jest kwas – wejdź – hialuronowy (poznaj jego działanie). Nie bezpodstawnie jest on uznawany obecnie za eliksir młodości, bowiem jego zastosowanie jest niezwykle wszechstronne, także medycyna dość często korzysta z jego możliwości. Sam kwas występuje naturalnie w naszych organizmach, głównie w skórze i płynie stawowym, a jego głównym zadaniem będzie wiązanie wody.

I to ten mechanizm właśnie działa w skórze, a jego zaburzenie będzie powodować wiotczenie i zmarszczki. Jeżeli ilość kwasu będzie się zmniejszać, to niszczeniu ulegają włókna kolagenowe i to właśnie jest przyczyną kłopotów z wyglądem skóry.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło (http://theomarvee.com/) każdemu fanowi tego zagadnienia. One niechybnie również są godne zainteresowania.

Z tego też powodu kwas ten jest składnikiem rosnącej liczby rozmaitych kremów odmładzających, a także będzie się go wykorzystywać w eliminacji zmarszczek. Kwas wstrzykuje się w postaci elastycznego żelu, jaki powoduje wypełnienie zmarszczki i wygładza przy tym powierzchnię skóry. Rezultaty są od razu widoczne i utrzymują się przez okres nawet jednego roku.