Jakie osoby mogą być klientem coachingu?

Spora część osób, czasami zauważa, że jego życie zboczyło z toru, po którym powinno biec. Dociera do nas, że coś szwankuje, zazwyczaj nie mając pojęcia jak określić ten czynnik oraz jak go naprawić. W takich momentach, opcje są dwie: albo nie robimy nic, albo szukamy rad coacha.

trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Aby dowiedzieć się czym jest „coaching”, należałoby rozpocząć od przytoczenia definicji pojęcia, które jest rozumiane jako proces wydobycia swoich umiejętności, niezbędnych do spełnienia naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów (zobacz kliknij w link) – grupa trenerów. Coach zaś, to bardzo ważna jednostka, posiadająca autorytet lidera, która towarzyszy klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając umiejętności pracownika, przekazując mu cenne wskazówki po zakończonej sesji coachingu, oraz próbując ustalić jak powinna wyglądać dalsza, wspólna współpraca. Wyraz „wspólny”, powinien zwrócić naszą uwagę, gdyż pomiędzy trenerem (zobacz kursy menedżerskie) a jego klientem musi wytworzyć się szczególna relacja oparta na zaufaniu, i właśnie wówczas można mówić o prawdziwym coachingu.

grupa trenerów

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zdecydować się na coaching? W gruncie rzeczy każdy z nas mógłby podać inną powód. Obecnie stosujemy biznes coaching, mając zamiar kształtować kluczowe kompetencje pracownicze, czyli te, związane z rozwojem kariery zawodowej. Taki trening może na przykład opierać się na przekazywaniu informacji, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji tak potrzebne w biznesie. Więcej można się dowiedzieć na stronie .

Kto może być klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każdy, kto stawia na własny rozwój i czuje, że z czymś nie potrafi sobie sam poradzić. Każdy kto, szuka narzędzi do wydobycia swego ukrytego potencjału.

Pamiętajmy jednak, że trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Udostępniają wędkę, którą firmy są w stanie otrzymać na spotkaniach. Wędkę która ułatwia osiąganie sukcesów, gdyż każdy prezes przedsiębiorstwa, dyrektor lub menadżer, napotyka się z tematem podwyższenia jakości pracy. Niezależnie o jakim sektorze, o jakim państwie i jakiej wielkości firmy mówimy.