W ostatnim 20 – leciu z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się olbrzymi nawrót ku zdrowiu, począwszy od żywienia gdzie zmiany te są chyba najbardziej zauważalne. Standardowa kuchnia polska odmieniła się widocznie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na zdrowe sałaty, gotowane nad parą chude mięsa, trendy jest nawet pieczenie własnego chleba.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dodamy do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i w ogóle na sport mamy obraz jednej z bardziej pozytywnych zmian naszych czasów.

Jednakże nie wszyscy lubią bieganie czy jazdę na rowerze. Możemy też zdecydować się na Nordic Walking. Jest to typ rekreacji wymyślony w Finlandii jako rodzaj ćwiczeń dla uprawiających narciarstwo. Jednakże zrobił się on tak bardzo popularny iż stał się kolejnym rodzajem aktywności ruchowej. NW (podobnie jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, starczą specjalne kije i wygodne buty. Dużą zaletą tego rodzaju aktywności jest to, iż da się NW ćwiczyć prawie wszędzie. Poza tym spacerować z kijkami może każda osoba bez względu na to ile ma lat czy bez względu na początkową kondycję.

Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu butów do miejsca gdzie chcemy uprawiać NW. Tak więc np. wyruszając z rodziną w góry z kijkami do NW, należy wyposażyć także dzieci w bardzo wygodne obuwie (przykładowo w buty trekkingowe dla dzieci). Dorośli mogą włożyć obuwie męskie glany czy też damskie, ważne jest żeby buty trzymały staw skokowy do czego obydwa rodzaje butów bardzo dobrze się nadają.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (http://www.ratowniczy-sklep.pl/bluza-ratownictwo-medyczne/) – najedź na link i przejdź do kolejnej strony pełnej interesujących postów.

Z kolei w łatwiejszym terenie świetnie mogą sprawdzić się np. botki męskie.

Wspaniałym uzupełnieniem do treningów NW może okazać się pływanie. Pływać możemy praktycznie o każdej porze roku bowiem mamy do dyspozycji coraz więcej całorocznych pływalni. Wybierając się na pływalnię będzie wyposażenie takie jak: kąpielówki, czepek najlepiej silikonowy, okulary pływackie, mogą przydać się płetwy oraz klapki i japonki męskie które ograniczają możliwość poślizgnięcia się w czasie poruszania się po obrzeżach pływalni. I tak przygotowani ruszamy po zdrowie!