Jakiego typu zapięcia mogłyby mieć popularne kolczyki oraz co mogłyby dekorować?

Wszyscy wiemy, że biżuteria to nie zaledwie pierścionki czy też diademy, lecz także przykładowo zegarki. Wynika z tego to, że tego typu ozdoby nie muszą być ani uwidocznione na od razu, ani nawet nie muszą być wyprodukowane ze złota czy też posiadać kosztownych kamieni.
Doskonałym przykładem mogą być kolczyki, które jednak nie ozdabiają ucha a.

biuro

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
.. np. pępek albo język. Tego typu wariant dekoracji ma nazwę piercing i korzysta z biżuterii wykonanej ze tioplastu albo tytanu. Często widuje się również kolczyki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich używanie nie jest przez specjalistów zalecane (mogą się one wyginać lub łamać). Najbardziej popularną postacią piercingu jest tak zwany kolczyk do pępka, który jednak przeważnie nie przechodzi dokładnie przez pępek, lecz przez płat skóry znajdujący się nad lub pod nim. Niestety niewiele osób wie, że piercing pępkowy zalicza się do tych, które najwolniej się goją. Czasami pełne wyleczenie ranki może potrwać nawet cały rok. Powodem tego jest małe unaczynienie tej części ciała.
Ponadto należałoby wspomnieć, że w zależności od typu kolczyka, może posiadać on odmienne zapięcie. Istnieje więc tzw. bigiel, sztyft przeciągany czy rybka. Niezależnie od tego, tego typu ozdobę moglibyśmy zakupić w typowych albo wirtualnych marketach jubilerskich. Przez tysiące lat życia kolczyki (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-466.html) były stosowane do różnorodnych celów.

Jednym służyły do podkreślenia przynależności do konkretnej grupy etnicznej, innym natomiast w celach religijnych, a ponadto innym tylko w celach ozdobnych. Obecnie bardzo popularne jest manualne robienie kolczyków artystycznych. Są one ostatnimi czasy niezwykle modne.