Lato to wyjątkowo znakomita pora na zadbanie o swe samopoczucie i sylwetkę. Niewątpliwie warto rozszerzyć regularnie robione treningi jakimś lubianym sportem, którym można zająć się w lato – przykładowo joggingiem w zielonych terenach albo surfingiem w trakcie urlopu nad wodą. Nie warto jednakże zaniedbywać też tego, co może dać doskonała siłownia – pewne ćwiczenia da się wykonywać wyłącznie tam, ze względu na specjalistyczny sprzęt.

Modelowanie sylwetki

Autor: Sascha Wenninger
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku kłopotów z utrzymaniem dobrej motywacji do treningu, zdecydowanie należy mieć świadomość, że są na to znakomite sposoby – od poproszenia o wskazówki trenera personalnego, aż po samodzielne robienie angażujących uwagę i zmiennych ćwiczeń. Kluczem do uzyskania systematyczności w robieniu ćwiczeń jest nie sama cierpliwość, co bardziej wiedzieć o tym, w jaki sposób się nie nudzić. Wówczas z pewnością warto przyjrzeć się nieco bliżej temu, co daje trening obwodowy – dodatkowe informacje o treningu obwodowym.

Główna reguła treningu obwodowego to częste zmienianie ćwiczeń, a później ,krok po kroku, przedłużanie czasu ćwiczeń na każdym z nich. Wtedy nie tylko odganiana jest nuda, lecz również angażuje się więcej typów mięśni, niż w standardowych jednostajnych treningach. Ważne jest utrzymanie przez większość czasu wysokiego tętna – wtedy można być pewnym, że ciało podejmuje duży wysiłek, redukowany jest tłuszcz, a grupy mięśni pracują. Na ogół tętno można sprawdzić na nowoczesnych maszynach używanych na siłowni. Najlepiej połączyć treningi z właściwą dietą – koniecznie trzeba pić wiele wody oraz jeść małe, za to częste i regularne porcje. Trening obwodowy jest strzałem w dziesiątkę dla wielu ćwiczących – na przykład nastolatków, ludzi dopiero zaczynających przygodę ze sportem, osób poszukujących jakiegoś urozmaicenia oraz tych kulturystów, którzy pragną zredukować się o kilka kilo w wyjątkowo krótkim czasie.

Dużo poszczególnych zestawów ćwiczeń na znakomity i efektywny trening obwodowy można odnaleźć w internecie; również każdy trener personalny umie wiele na ten temat poradzić.

Przeczytaj więcej w tym serwisie (https://ratynscystomatologia.pl/) i zgłąb opisywane tematy także z innej strony – one bez dwóch zdań również Cię zaciekawią.

Wykonując ten typ treningu warto pamiętać, że organizm przyzwyczaja się do wysiłku – dlatego należy co pewien powiększyć ilość ćwiczeń, żeby mięśnie dalej mogły się wysilić, a niechciany tłuszcz redukować. Na przykład po tygodniu ćwiczeń warto zwiększyć ilość powtórzeń lub dodać jeszcze jedną serię. Wykonując trening obwodowy w odpowiedni sposób można oczekiwać wspaniałych efektów już po jednym miesiącu treningu w formie spadku wagi , jak również lepszej siły i wytrzymałości mięśni.