Cynamonowe bułki to doskonały pomysł na pyszną przekąskę. Możesz je wykonać z rozmaitymi dodatkami. Do bułek możesz doda orzechy albo odrobinę żurawiny. Często ludzie zachwycają się też bułkami cynamonowymi z rodzynkami. Przygotowane cynamonowe bułeczki możesz natomiast zjeść z dżemem lub odpowiednio sporządzonym kremem. Trzeba jednak nadmienić, że smakują doskonale nawet bez jakichkolwiek dodatków.

bułeczki z cynamonem

Autor: Magnus Nordin
Źródło: http://www.flickr.com
Aby przygotować cynamonowe bułeczki powinieneś najpierw zrobić podstawowe ciasto z drożdżami. Aby je wykonać zmiksuj mąkę a także sól sol kamienna i cukier. W osobnej misce zmieszaj drożdże i mleko, a później dorzuć je do mąki. Do tego dodaj również rozpuszczone masło. Ten ostatni składnik da się zastąpić także olejem. Taką mieszaninę powinieneś urabiać tak długo, aż zamieni się w jednolite ciasto. Powinno to trwać około dziesięciu minut, ale jeśli nie masz wprawy to urabianie ciasta może Tobie zająć nieco więcej czasu. Ciasto powinieneś urabiać za pomocą dłoni lub także możesz wykorzystać hak do ciasta drożdżowego. Ugniecione ciasto trzeba uformować w kulę a następnie odłożyć do miski. W następnej kolejności wstaw je do lodówki. Musi tam leżeć przynajmniej całą noc, aż zyska objętości.

Jesteś zdania, że niniejszy post jest absorbujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający wpis – to niezwykle cenne źródło informacji na taki temat.

Kiedy wyciągniesz ciasto, aby wykonać cynamonowe bułeczki (w tym miejscu znacznie więcej: przepis na cynamonowe bułeczki), w pierwszej kolejności je rozwałkuj a następnie dodaj cynamon oraz brązowy cukier. Jeśli chcesz, to na tym etapie możesz dorzucić rodzynki lub orzechy albo też żurawinę – zgodnie z Twoimi preferencjami. Tak przygotowane ciasto trzeba zwinąć.

Zwinięte ciasto trzeba podzielić na krótkie kawałki – dzięki temu stworzysz formę bułek. Kawałki ciasta rozłóż na formie do piekarnika, posmaruj oliwą a na koniec przykryj folią spożywczą. Bułeczki muszą być rozłożone w odstępach kilku centymetrów, jako że zwiększą swoją objętość. Gdy już tak się stanie, powinieneś włożyć je do piekarnika na dwadzieścia minut. Rozgrzej piekarnik do 175 stopni. Bułki smakują najlepiej na ciepło.