Jeśli wybierasz się na polowanie, nie powinieneś zapominać o dobrej odzieży myśliwskiej

Myślistwo jest dość popularną formą rozrywki wśród Polaków, nie powinna dziwić zatem obecność licznych punktów handlowych proponujących odzież i dodatki myśliwskie. Trzeba bowiem zaznaczyć, że wyjazd myśliwski potrzebuje skrupulatnego przygotowania, a odzież myśliwska jest tutaj istotnym szczegółem.

Od jej dobrego zakupu uzależnione jest bezpieczeństwo polujących, ale też wygoda podczas długich spacerów po lesie.

ubrania myśliwskie

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Wygodne obuwie to podstawa

Odpowiednio dobrane buty to niezwykle ważny element w garderobie każdego myśliwego. Buty muszą być porządnie zrobione, trwałe, wykonane z najlepszego materiału i nieprzemakalne. Należy pamiętać, iż polowanie stwarza sposobność do chodzenia po lasach oraz często bagiennych terenach. But musi zatem być idealny w kwestii dopasowania do rozmiaru stopy, aby nie ocierał ani nie był zbyt luźny. Świetnym pomysłem okaże się sprawienie sobie butów, które usztywnią kostkę, ponieważ w nich niestraszne będą jamy i nierówności.

Odzież w przeróżnych barwach

Odzież myśliwska dostępna jest w różnych odcieniach, dotyczy to zarówno spodni, kurtek, jak i czapek. Część myśliwych decyduje się na zakup ubrań w kolorach maskujących, gdyż dzięki temu mają szansę niezauważeni podejść ptaki.

Dzika przyroda

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak warto zaopatrzyć się również w część garderoby w odblaskowym kolorze, który pozwoli innym polującym odróżnić kolegę od roślin i ograniczy ryzyko postrzelenia. W przypadku polujących kluczową częścią odzieży jest kurtka myśliwska. Ciepłe kurtki myśliwskie produkowane są w licznych modelach i kolorach, ale każda z nich musi odznaczać się wspomnianymi cechami: okazać się nieprzemakalna, zabezpieczać przed wiatrem i chłodem, a równocześnie zapewniać noszącemu swobodę działania.

Wybór odzieży jest naprawdę istotny

Chociaż może się zdawać, że sprawunek odzieży myśliwskiej jest bardzo łatwy, należy temu zagadnieniu poświęcić trochę uwagi, aby po zakupach być rzeczywiście zadowolonym. Od kupionych części garderoby zależne jest bezpieczeństwo, komfort, jak też zdrowie myśliwego. Polowania odbywają się w bardzo zróżnicowanych warunkach zewnętrznych, więc nietrudno przemoknąć, wyziębić się, czego następstwem może być choroba. A jeżeli kupi się odzież odzież (szczegóły w portalu https://dortex.pl/ceny-asortyment-outlet-cream-niesort/asortyment-cream-ceny/)ytą, za dużą albo za małą, radość z polowania się nie zjawi.