Jeżeli mamy zamiar wynająć komuś mieszkanie, to…

Jeśli chcemy zająć się wynajmem mieszkania powinniśmy pamiętać, że będziemy musieli uregulować pewne sprawy z Urzędem Skarbowy. Nie możemy, ot tak sobie, otrzymywać pieniędzy z wynajmu i nie odprowadzać od tego żadnych podatków.

Pokój

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Bylibyśmy wtedy ukarani. Tak, więc jeżeli chcielibyśmy działać w tej dziedzinie trzeba zdeklarować się, na jakich zasadach będziemy funkcjonować. Tak, więc będziemy musieli odprowadzać za najem mieszkania podatek. Są dwa metody odprowadzania podatków od wynajmowania mieszkania. Jeden z nich to odliczenie w momencie, kiedy wynajmowanie mieszkania staje się odrębnym źródłem przychodu. Kolejna opcja dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej, która zajmuje się właśnie najmem mieszkań. Wiadomo, że wybieramy formę opodatkowania ze względu na stawkę podatku. Ale bywa to bardzo indywidualna kwestia, nad którą każdy najemca musi sam się zastanowić. Nie są to łatwe sprawy, ale przy pomocy ludzi znających się na tych sprawach na pewno wybór będzie właściwy.

Wynajmowanie mieszkania to interes jak wszystkie inne

Aneks kuchenny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno własnego kąta. Wiadomo, że za chwilę ktoś stwierdzi, że można wziąć kredyt (zobacz warunki uzyskania kredytu hipotecznego) i spłacać raty, a dzięki temu ma się na własność m4. Jednak w tych czasach, gdy ciężko o pewność w jakiejkolwiek kwestii, niby jak mamy mieć pewność, że uda nam się zdobyć pieniądze na następną ratę. Tak, więc dużo ludzi może tylko wynajmować mieszkanie.

Czy poszukujesz na stronie zus z-3 czegoś wyjątkowo zajmującego? Zapraszamy więc do następnego artykułu. Musisz jedynie kliknąć w podany link.

Na szczęście, jeśli chodzi o opcję znalezienia pasującej nam oferty wynajmu nie jest trudno (sprawdż podatek od wynajmu). Jest sporo ogłoszeń. Musimy jednak pamiętać o zawarciu umowy. Sporo osób chce na czarno coś podnająć, jednak nie powinniśmy iść na taki układ.

Wtedy nie będziemy mieli żadnej pewności, że ktoś nie każe nam się z dnia na dzień opuścić mieszkania. Dlatego wszystko dobrze jest mieć spisane na umowie. Rzeczywistość jest taka, że za najmowanie mieszkania podatek powinien być odprowadzony. Kwestie te ma na głowie najemca. To on musi wybrać sposób rozliczenia rozliczenia najmu i to on powinien dopilnować wszelkich terminów powiązanych z tym rodzajem działania. My, jako wynajmujący, jesteśmy zobowiązane do systematycznych opłat i zdania mieszkania w stanie nieodbiegającym od tego, w jakim zostało przez nas zastane. Wynajmowanie mieszkania to spore wyzwanie. Jeżeli chcemy na tym rzeczywiście zarobić, dany lokal musi reprezentować sobą wyższy standard.