Keratyna jako pomocny środek do prostowania włosów

Naturalne prostowanie włosów jest obecnie wyjątkowo popularnym sposobem układania włosów. Wiadomo, że samo wykorzystywanie prostownic jest niestety szkodliwe dla włosów, może je wysuszać i przy częstym stosowaniu przyczyniać się do ich wypadania. Stąd też fryzjerzy chcą sięgać po naturalne środki używane w czasie prostowania włosów, a do takich środków należy keratyna.

krajobraz - skóra

Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com
Ten środek kosmetyczny świetnie nawilża i odżywia cebulki włosów, a dodatkowo sprawia, że mogą one być faktycznie wyprostowane, dlatego uwzględnia się tu walor estetyczny.
Prostowanie włosów keratyną jest zabiegiem dość często stosowanym w czasie wizyty u fryzjera, a w szczególności u fryzjera, jaki pracuje w zakładzie kosmetycznym, którego usługi uwzględniają nie tylko układanie pięknych włosów, ale też odbudowę włosów. Cały zabieg może zajmować trochę czasu, ponieważ przed jego rozpoczęciem włosy muszą zostać umyte, później można je podciąć i dopiero wziąć się za nakładanie keratyny (sprawdz keratyna) kolejnymi warstwami, a na koniec użyta zostanie Prostownica. Innymi słowy, zabieg ten u fryzjera może wymagać od nas zagospodarowania dużo więcej czasu niż standardowe zabiegi. Podczas wizyty u fryzjera i kosmetyczki można jednocześnie zadbać o pielęgnację paznokci i dokładne je pomalować oraz zrobić dokładny makijaż.
Wiele zabiegów na włosach wykonywanych jest również w warunkach domowych, a jako że keratyna jest ogólnie dostępna w sprzedaży, to także prostowanie włosów keratyną jest dość często przeprowadzanym w domu zabiegiem na włosach. Trzeba natomiast pamiętać, że naturalne prostowanie włosów nie należy do prostych zabiegów i stąd też powinno być robione w towarzystwie innej, obeznanej osoby, która będzie mogła precyzyjnie nałożyć keratynę na nasze włosy.

Intrygują Cię przedstawione tu wiadomości? To rewelacyjnie – sprawia nam to radość! Przejdź więc do następnej strony oraz doczytaj tutaj (https://www.vivamedica.pl/uslugi/metoda-bobath-wroclaw/) nowe wpisy.

Należy rzecz jasna, przejść przez wszystkie etapy prostowania włosów i zakończyć cały zabieg użyciem prostownicy.

Wiadomo, że używanie prostownicy w domu jest dużo bardziej szkodliwe dla włosów niż jej wykorzystywanie w profesjonalnym salonie, stąd też użycie keratyny może być korzystnym sposobem na ograniczenie niekorzystnych skutków ubocznych gorącej prostownicy.