Z rad dietetyków korzysta coraz większa ilość osób, a głównym powodem jest potrzeba zmiany stylu życia, zdrowe odżywianie i poznanie zasad dobrego odżywiania. To wszystko jednak prowadzi do jeszcze innego celu, a mianowicie możliwości zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Wizyta u dietetyka jest ważna także z innych względów, bo sposób odżywiania ma ogromne znaczenie, zgodnie z tym co opublikowało WHO, nawet 70% przypadków wszystkich chorób, jakie atakują ludzi ma swoje podłoże w złym sposobie odżywiania.

dietetyka

Autor: whologwhy
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc konsekwencje wynikające z niezdrowego odżywiania są ogromnie poważne. Jest to otyłość, cukrzyca lub też nadciśnienie tętnicze. Lekarze, jacy zdiagnozują te problemy proponują w pierwszej kolejności zmianę sposobu odżywiania, wykluczenie żywności wysoko przetworzonej oraz włączenie owoców, warzyw czy wzrost aktywności fizycznej. Oczywiście dużo zależy od tego, na jakiego lekarza trafimy. Najłatwiej o dobrego dietetyka w większym mieście, na przykład jeśli dietetyk Wrocław będzie bardzo dobrą destynacją. Coś dla zaciekawionych tematyką: .

Co interesujące, 80% Polaków jest zdania, iż odżywia się dobrze, podczas gdy prawda nie jest tak optymistyczna, jak może się wydawać. Standardowa dieta w naszym kraju jest na pewno przesadnie słodka oraz tłusta, a do tego uboga w warzywa i owoce. Według nowych standardów, warzywa najlepiej spożywać co najmniej trzy raz dziennie. Biorąc pod uwagę niestosowanie się do takich ważnych zaleceń, należy by rozważyć, że już na takim poziomie duże znaczenie ma wsparcie dietetyka oraz bezpośredni z nim kontakt. Mimo bowiem informowania o najlepszym działaniu zdrowej diety, dzielenia się faktycznie konkretnymi wskazówkami, jak powinno przedstawiać się menu, to i tak wiele osób nie ma świadomości, iż zestaw pokarmów, jaki stosują, jest średnio dobry.

Po przeczytaniu tego wpisu kusi Cię, aby napisać na naszej stronie jakieś komentarze na nasz temat (https://herina.com/program/dla-niej/lagodna-menopauza/)? Nie zwlekaj! Każda opinia jest dla nas ważna.

Zobacz tutaj: .

dieta

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

Rzadko pojawia się też refleksja, iż powinno się wprowadzić pewne zmiany, jakie pozwolą nam na szybkie spalanie nadmiaru kalorii, ażeby utrzymać na dłużej piękną sylwetkę, a także zachować dobrą kondycję oraz zdrowie. Dlatego tak ważne jest, by o to zadbać, najlepsze można osiągnąć wyniki z pomocą specjalisty. Najlepiej, jak było wspomniane wyżej odchudzanie Wrocław okaże się dobrym miejscem, gdyż jest tam wielu specjalistów w tym zakresie.