Jeśli chcesz spędzić wakacje w naszym kraju, masz tak naprawdę aż 16 możliwości – to znaczy w każdym województwie jest coś ciekawego. I choć ostatnio wśród ludzi w Polsce bardziej modne są wczasy zagraniczne, to i tak Szczyrk, Gdańsk, Kazimierz Dolny, Mikołajki albo Jastarnia są takimi miejscami, które jak najbardziej warto ujrzeć.

W zasadzie cała ta Polska to piękne miejsce, chociaż nie ma większego sensu w tym momencie debatować, które państwa są najbardziej atrakcyjne…

niebo

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

No dobrze, które w takim razie miejsca w Polsce chcę szczególnie polecić pragnącym wypocząć? Na pewno Hel jest tym miejscem, które jest w dalszym ciągu fantastyczne. Według mnie Hel to najładniejsze miejsce w Polsce. Doskonale wiem, że to mocno subiektywny komentarz, ale nie zmienię własnego zdania! Fakty są takie, iż Hel to coś niesamowitego – gdyby tylko woda w Bałtyku była nieco przyjemniejsza… Choć ostatnio byłem na Helu – tak naprawdę woda była całkiem ciepła. Czy to się utrzyma? Miejmy nadzieję! A więcej ofert na eholiday.

Trzeba również przypomnieć dla wszystkich, że Hel nie jest świetny na urlop tylko w sezonie wakacyjnym. Pewnie to nieco zaskakujące, lecz prawda jest taka, iż Hel w styczniu to coś niesamowitego. Na początku nie myślałem, że w mroźny tydzień spędzę nad Morzem Bałtyckim niezapomniane wakacje. Często ludzie żyjący z turystyki narzekają, iż sezon wakacyjny jest bardzo krótki, są nawet trochę dziwaczne pomysły podzielenia wakacji, coś na kształt ferii zimowych. Być może niedługo nadmorskie miejscowości będą tętniły życiem również poza sezonem? Pragnę tego!

Chcę również polecić Ustroń – czyli miasto umiejscowione w woj. śląskim. Taka osoba, która odrobinę zbytnio stereotypowo podchodzi do Śląska powinna wiedzieć, że kopalnie to może nie przeszłość, ale niewielki kawałek regionu. Byłem tam jakieś trzy lata temu i muszę od razu napisać, iż bardzo mi się podobało. Bardzo często podróżni wybierają Zakopane – jednak prawda jest taka, że jeśli człowiek skusi się na Ustroń, będzie bardzo zadowoloną osobą.

Jeśli szukasz podobnych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na kask orzeszek z atestem analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Krótko podsumowując: Hel i Ustroń są moim zdaniem takimi miejscami, które powinieneś odwiedzić możliwie jak najszybciej.