Kilka sugestii, które przekonają kierowników tych małych i tych większych sklepów do wymiany przestarzałych lamp na nowoczesne oświetlenie ledowe

Dużo się teraz słyszy o oświetleniu led, a ci bardziej zaradni mężczyźni zdążyli już do tego czasu wymienić lwią część starych żarówek na te energooszczędne. Jednakże nie tylko osoby indywidualne mają na względzie kwestie finansowe – mniejsze opłaty za prąd pragną również otrzymywać usługodawcy, a szczególnie menedżerowie tych zakładów, gdzie oświetlenie bywa używane przez cały dzień.

Do tego typu miejsc na pewno zaliczyć można sklepy, tak te nieduże, obok których codziennie przechodzimy w drodze do pracy i te położone w obrębie centrów handlowych. Na pewno zainteresuje ich najnowsze rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj kawy ziarniste.

Najlepsze rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu winno uwzględniać oczekiwania samych handlarzy. Wiele jest uzależnione od rodzaju proponowanych w sprzedaży produktów, ale pewne rady są uniwersalne. Chyba najbardziej istotną kwestią jest wspomniana wyżej oszczędność. Natomiast wygląd konkretnej lampy raczej schodzi na drugi plan, ponieważ uwaga klienta skupiać się ma na produktach wystawionych na sprzedaż.

Zaciekawił Cię nasz wątek? Więc najedź na link do serwisu projekty opakowań i ciesz się następnymi newsami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

Bardzo dobrym pomysłem może być zamontowanie na ściankach działowych albo na suficie pojedynczych lamp wpuszczanych. A sprzedawcy oferują naprawdę szeroki wybór prostych, lecz modnych modeli.

sklep

Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie punktowe nie jest jedynym wariantem, który można śmiało zamontować w sklepie. Gdy produkty są wyłożone na półkach rozstawionych wzdłuż ścian, wtedy najsensowniejszym rozwiązaniem będzie nabycie lamp z systemem szynowym, oczywiście wykorzystującym technologię led. Jeżeli sklep z konfekcją męską albo spożywczy jest zlokalizowany w zaledwie jednym pomieszczeniu, to można rozważyć kupno kwadratowych opraw ledowych – wtedy dodatkowe oświetlenie będzie tylko elementem dekoracji.

Rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu obligatoryjnie powinno uwzględniać pomysł na zagospodarowanie wystawy. Właściwie oświetlona ekspozycja może przyciągać zainteresowanie przechodniów nawet w godzinach wieczornych. W latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia uwagę zwracały przede wszystkim różnokolorowe neony, a obecnie także można wykorzystać światło o różnych odcieniach. Tak samo trafionym pomysłem będzie zamontowanie niedużych reflektorów led, które oświetlą najmodniejsze w danym sezonie torebki bądź sandały. Z kolei miniaturowe reflektory doskonale sprawdzą się w sklepach z biżuterią złotą, chociaż nie zapominajmy, że broszki są na noc ściągane z wystawy, żeby nie kusiły złodziei.