Kilometrówka to idealny sposób dla bardzo wielu przedsiębiorców na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli używają w pracy własnego samochodu

Bardzo wielu przedsiębiorców ciągle jest w rozjazdach. Związane jest to oczywiście z ich działalnością. Jeżeli posiadają oni samochód, który nie jest wpisany jako część przedsiębiorstwa, a należy na ten przykład do osoby trzeciej albo jest wynajmowany, to powinni oni stosować tak zwaną kilometrówkę.

leki

Źródło: pixabay.com
Używanie prywatnego samochodu do celów firmowych związane jest z ponoszeniem dużych kosztów. Dlatego też stworzona została tak zwana kilometrówka. Zezwala ona właścicielom firm zaliczyć przebyte kilometry do kosztów pozyskania przychodu.

Jeśli chcesz zasięgnąć kolejnych informacji, poznaj nasz kolejny wpis, w którym znajduje się kompleksowa wiadomość (https://bscav.eu/realizacja-webinarow/). Odpowie ona na wszystkie Twoje niepewności.

Aby to zrobić, kierowca ma obowiązek precyzyjnie zapisywać, jak dużo kilometrów przebył samochód osobisty w związku z wykonywaną pracą. prawo domaga się niezwykle dokładnych informacji: mamy obowiązek zapisać cel podróży, dane kontaktowe właściciela auta, numer tablic oraz oczywiście trzeba wyliczyć kwotę według obowiązujących stawek. W Necie odnajdziemy wyjątkowo wygodne kalkulatory, które sprawią, że kilometrówka stanie się łatwa do obliczenia. Przedsiębiorca, który planuje rozliczyć te wydatki, musi robić wyliczenia za każdy miesiąc.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
To jasne, że kilometrówka jest bardzo ważna dla mniejszych firm, niejednokrotnie jednoosobowych, w których właściciel ma tylko osobisty samochód. Taki system sprawia, że można dużo zaoszczędzić i ułatwia takim firmom rozwój. Jeśli w jakimś miesiącu kilometrówka będzie zbyt duża i osiągniemy limit, to można wydatki przenieść na następny miesiąc i wpisać je do nowego limitu. Warto pamiętać, iż jeśli właściciel firmy sam ustali wysokość stawek za kilometr, to w przypadku rozliczania kilometrówki i tak obowiązują stawki wyznaczone przez ustawę.kliknij tutaj darmowy program rozliczenia pit 2019 darmowy program rozliczenia pit 2019Jeżeli prywatny samochód do celów firmowych wykorzystuje pracownik, to oczywiście musi on posiadać zgodę właściciela firmy. Jednak nie musi on dokumentować przebytej trasy, aby została mu wypłacona kilometrówka za poniesione koszty.

Lepiej więc zadbać o szczegółową dokumentację, jeśli chodzi o używanie prywatnych aut niebędących własnością firmy do celów służbowych. Istnieje szansa, że da się zaoszczędzić dużo pieniędzy, które lepiej zainwestować w rozwijanie firmy.