Klinika czy może gabinet kosmetyczny? Gdzie przeprowadzać zabiegi medycyny estetycznej?

Coraz entuzjastyczniej, żeby zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, ale do lekarza. Zabiegi, jakie przeprowadza specjalista medycyny estetycznej, są najczęściej bardziej skuteczne a także przynoszą efekty dostrzegalne od razu. Jakie zabiegi można wykonać u kosmetyczki? Wolisz gabinet kosmetyczny czy też klinikę medycyny estetycznej? W Polsce nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, jakie zabiegi, przy pomocy jakich aparatów, ma prawo wykonywać kosmetyczka, a jakie medyk. Dlatego to klient powinien kierować się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, a kiedy salon kosmetyczny – (dowiedz się więcej)? Do kosmetyczki idziemy na wszelkie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, regenerujące, jak na przykład maseczki, pilingi, kąpiele . Kosmetyczka winna trudnić się przede wszystkim prewencją jak też „dopieszczaniem” skóry oraz zmysłów. W gabinecie kosmetycznym możesz też poddać się delikatnemu złuszczaniu, dla przykładu przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji czy kawitacji.

W grę wchodzi także depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest ogrom takich salonów . Ale nie jedynie. Zabiegi wiążące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich praktykowanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to przykładowo makijaż permanentny. Kosmetyczka może też przeprowadzać poniektóre zabiegi z użyciem lasera, np. epilację. Głębokie zabiegi, na poziomie skóry właściwej, zarezerwowane są dla medyków. To w gabinecie medycyny estetycznej (www.novagroup.pl/produkt/laser-do-epilacji-i-depilacji-mediostar-next) można poddać się silniejszym zabiegom laserowym, likwidowaniu znamion albo pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Tylko lekarz powinien dopełniać wszelakich iniekcji, np. botoksu albo wypełniaczy. Koniecznie zapytaj doktora o specjalizację. Doktor przeprowadzający zabiegi poprawiające urodę musi być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii bądź medycyny estetycznej a także przejść należyte szkolenia. W podobnym gabinecie można spytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miejscowością, w której z całą pewnością znajdziemy dobry gabinet medycyny estetycznej (tutaj zabdamy o perfekcyjna sylwetkę).