Kobieta i buty – jakiego rodzaju buty są nam niezbędne? Czego należy szukać na sklepowych półkach?

Statystycznie wszystkie kobiety mają bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów dotyczących tego, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, natomiast kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydadzą się kolejne. Jest w tym trochę prawdy, jako że nawet, jeśli kobieta nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do kwestii swojego wyglądu, nie fascynuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma więcej butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

Aktualnie buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest niezmiernie duży. Liczba dostępnych fasonów, kolorów, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie konieczne dla kobiety zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeśli mówimy o okresie zimowym, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. Aktualnie zdecydowanie trudno jest znaleźć starannie wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe buty zimowe. To, co powinno wobec tego przykuć naszą uwagę to prawdziwa skóra, która będzie dodatkowo jakoś ocieplona , pod tym linkiem znajdziesz więcej..Nie ulega wątpliwości że zimy w Polsce są o wiele bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, stąd kupowanie obuwia bez ocieplenia na ten czas może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma schorzeniami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które posłużą nam w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień. Tu również niezwykle istotny jest fakt, aby były one skórzane, na masywnej podeszwie. Deszcze oraz roztopy w tych okresach mogą prowadzić do przemoczenia obuwia, jeśli wobec tego położymy nacisk na jakość i znajdziemy solidną parę botków, bez wątpienia uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Rzecz jasna latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów tego typu obuwia jest naprawdę wiele, wszystko zależy od naszych gustów. Istotne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Okres letni zazwyczaj związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, co powoduje, iż stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą źle dopasowane, lub wykonane z niskiej jakości materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Niezależnie od pory roku warto zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie (płaszczyk damski jesienny) oraz baleriny (Czytaj więcej). Te pierwsze idealnie sprawdzą się na różnorakich imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będzie nam zależało na podkreśleniu naszej kobiecości. Baleriny natomiast są od kilku lat bardzo popularnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie przepadamy za szpilkami.

Wspomniane tutaj fasony obuwia to pewien bazowy zestaw, który może stanowić punkt wyjścia dla różnorakich stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Rzecz jasna istnieją jeszcze dziesiątki innych możliwości, z których większość kobiet korzysta urozmaicając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…