Komfortowe skarpety i odpowiednio dopasowane buty sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to element naszej garderoby, jakiego często odpowiednio nie doceniamy. Właściwie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do chwili, kiedy nam się zgubią albo – mówiąc nieco ironicznie – nie skończą nam się uprane pary. Jednak powinno się docenić rolę, którą spełniają w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie

Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład skarpety męskie (tutaj) stanowią konieczny element ubioru każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak napisano już poprzednio, są one zakładane codziennie, warto zadbać o to, żeby wykonane były z właściwych, ekologicznych materiałów. Przykładem takich ekologicznych skarpet są skarpety z bambusa. W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Poza tym wyróżnia je wyjątkowo miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Powszechnie określa się je wykonanymi z bambusa, faktycznie jednak produkowane są one dokładnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe przejawia naturalne właściwości antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz eliminuje tworzenie się nieprzyjemnych zapachów.

Do wytwarzania wzmiankowanych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Przeważnie pochodzą one z upraw ekologicznych. Ciekawość może budzić fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy jest tego świadomy, ale bawełna to jeden z surowców, który poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda popularnie bawełniane ubrania uznaje się za bardzo prozdrowotne, jednakże osoby, które dbają o środowisko powinny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia odpowiedni materiał, z jakiego wyprodukowane zostały skarpetki jest bardzo istotny, jednak liczyć się powinien także ich kształt. W tym wypadku wiele zależy od osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (sprawdź), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) zwykle uzależnionych jest od ich funkcji.

Przykładowo, jeżeli założymy delikatne skarpety do masywnego obuwia, typu martensy czy treki, zapewne po pierwsze obetrzemy stopy, co może być dość bolesne, a ponadto zniszczymy skarpety. Tak samo zakładanie grubych skarpet do delikatnych butów będzie niewygodne, a także może okropnie wyglądać. Ogólnie więc nawet wybierając skarpety należy zachować rozsądek.