Komu zaleca się skorzystać z laserowej depilacji

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej lubianych z zabiegów medycyny. Wielokrotnie wykorzystywana zarówno przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest naradą z lekarzem i przeprowadzona przez wykwalifikowanego jak również doświadczonego specjalistę. Laserowa depilacja Wrocław to efektywna i bardzo bezpieczna metoda na pozbycie się bezużytecznych włosów znajdujących się na skórze.

Bezboleśnie i szybko.

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest bezpieczną i trwałą, a równocześnie szybką i bezbolesną (gdy zastosuje się znieczulenie) metodą wyróżnianą wśród tradycyjnych sposobów eliminowania owłosienia. Inne sposoby depilacji niosą za sobą niebezpieczeństwo wrastania włosów, pojawienia się reakcji alergicznych, przebarwień, a nieraz powstania blizn po zabiegowych. Epilacja laserowa nie pozostawia takich dolegliwości – jest procedurą bezinwazyjną. Polega na tym, iż kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Wydzielana przez laser wiązka intensywnego światła jest absorbowana przez melaninę, innymi słowybarwnik zawarty w cebulkach włosów.

Odruch laserowy jest zamieniany w siłę termiczną, co wywołuje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosków, za pomocą czego nie odrastają. Czas trwania usługi jest uzależniony od tego, jak ogromną powierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od pół godziny do nawet dwóch godzin. Dlatego też wybierając gabinet dobrze jest zwrócić uwagę na to, jakiego osprzętu się w nim użytkuje. Każdy gabinet (zobacz gabinet kosmetyczny) medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie taki zabieg, . Trwałe usuwanie owłosienia jest jednak dość drogie. wartość jednego zabiegu zależy od tego którą partię skóry zamierzamy naświetlić i waha się od 140 zł aż do 10000 zł.

Cenionygabinet medycyny estetycznej Wrocław ma instrukcję do której trzeba się dostosować tuż przed działaniem, by wszystko przebiegło bezproblemowo. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. Przez cztery tygodnie przed przeprowadzeniem depilacji laserowej nie należy wykorzystywać depilatorów elektrycznych, wosku i pozostałych metod, które usuwają włoski razem z cebulkami. Potrzeba też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające a także preparaty zawierające beta-karoten. Z kolei przez tydzień przed nie jest dozwolone również wykorzystywać peelingów.